Temiz Kurulum ile Windows 11'e Geçmek

Fallegan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, çok konu var biliyorum ama emin olamıyorum kusura bakmayın. Beta kanalına yayınlanan geliştirici kanalındakine nazaran daha kararlı olan Windows 11 sürümünü kurmak istiyordum. Laptop desteklemesine rağmen Update de hata çıktı ve çözülmedi. Ben de temiz kurulumla geçmeye karar verdim. Fakat Beta kanalında yayınlanan son ISO'yu nereden edinebilirim bulamadım. Direkt Windows 11 ISO'su var mı?
@yusuf6554 Hocam siz kurmuşsunuz sanırım bir bilginiz var mı yükseltmeyle veya sıfırdan kurmayla alakalı?

Son düzenleme:
Selamlar, çok konu var biliyorum ama emin olamıyorum kusura bakmayın. Beta kanalına yayınlanan geliştirici kanalındakine nazaran daha kararlı olan Windows 11 sürümünü kurmak istiyordum. Laptop desteklemesine rağmen Update de hata çıktı ve çözülmedi. Ben de temiz kurulumla geçmeye karar verdim. Fakat Beta kanalında yayınlanan son ISO'yu nasıl edineceğimi bilmiyorum. Direkt Windows 11 ISO'su var mı?
@yusuf6554 Hocam siz kurmuşsunuz sanırım bir bilginiz var mı yükseltmeyle veya sıfırdan kurmayla alakalı?
Windows 11'in Beta Channel'a verilen yapısı aslında Dev Channel'a ondan 1 hafta önce verilen ile tamamen aynı. İkisi de 22000.100 yapı numarasına sahip.

ISO'yu ister UUP Dump'tan indirebilirsiniz;
Sürüm seçimi yaptıktan sonra "Download and convert to ISO" seçeneği seçiliyken "Create download package" diyerek Script'i indirebilirsiniz. Eğer Home Single Language kullanıyorsanız "Download, add additional editions and convert to ISO" seçeneğini seçip Home Single Language seçiliyken "Create download package" diyerek indirin.
İnen ZIP dosyasını WinRAR veya benzeri bir yazılım ile ayıkladıktan sonra "uup_download_windows.cmd" komut dosyasını çalıştırıp indirmeyi başlatabilirsiniz.

Eğer bununla hiç uğraşmak istemiyorsanız Sosyal'de hazır ISO mevcut;
Bu ISO da yine Beta Channel'da yayınlanan yapıyı baz alıyor.

İndirdikten sonra ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazın.

Artık isterseniz USB'den Boot ederek format atabilirsiniz, isterseniz de USB'nin içindeki Setup'ı çalıştırarak yükseltme yapabilirsiniz.

Windows 11'in Beta Channel'a verilen yapısı aslında Dev Channel'a ondan 1 hafta önce verilen ile tamamen aynı. İkisi de 22000.100 yapı numarasına sahip.

ISO'yu ister UUP Dump'tan indirebilirsiniz;
Sürüm seçimi yaptıktan sonra "Download and convert to ISO" seçeneği seçiliyken "Create download package" diyerek Script'i indirebilirsiniz. Eğer Home Single Language kullanıyorsanız "Download, add additional editions and convert to ISO" seçeneğini seçip Home Single Language seçiliyken "Create download package" diyerek indirin.
İnen ZIP dosyasını WinRAR veya benzeri bir yazılım ile ayıkladıktan sonra "uup_download_windows.cmd" komut dosyasını çalıştırıp indirmeyi başlatabilirsiniz.

Eğer bununla hiç uğraşmak istemiyorsanız Sosyal'de hazır ISO mevcut;
Bu ISO da yine Beta Channel'da yayınlanan yapıyı baz alıyor.

İndirdikten sonra ISO dosyasını Rufus ile USB'ye yazın.

Artık isterseniz USB'den Boot ederek format atabilirsiniz, isterseniz de USB'nin içindeki Setup'ı çalıştırarak yükseltme yapabilirsiniz.
Sosyaldeki konuyu görmüştüm fakat 28 haziranda açılan konu acaba hala güncel mi yani sıkıntı çıkar mı?
Bu arada indirme kısmı nerede hiç açıklama göremedim konuda
Gördüm tamamdır

Sosyal'deki konuyu görmüştüm fakat 28 Haziran'da açılmış. Acaba hala güncel mi yani sıkıntı çıkar mı?
Bu arada indirme kısmı nerede? Konuda hiç açıklama göremedim.
Gördüm tamamdır.
Konunun açıldığı tarihe bakmayın. Konu açıldığından beri birçok kez güncellendi. Şu anda sunulan yapı 22 Temmuz'da Dev Channel'a verilen ve 29 Temmuz'da da Beta Channel'a verilen 22000.100 yapısıdır. Güvenle indirebilirsiniz.

Konunun açıldığı tarihe bakmayın. Konu açıldığından beri birçok kez güncellendi. Şu anda sunulan yapı 22 Temmuz'da Dev Channel'a verilen ve 29 Temmuz'da da Beta Channel'a verilen 22000.100 yapısıdır. Güvenle indirebilirsiniz.
Teşekkür ederim, yandex linki verilmiş fakat 500 kb ile indiriyor ben ortalama 9 10 mbit ile indiriyorum hızlandırmanın bir yolu var mıdır?

Geçilmesini tavsiye etmiyorum, şu an Insider'lara bile çıkmadı, sadece geliştirici seçeneğini seçenlere çıktı, normal bir kullanıcı kullanmamalı.
Haziran sonunda Geliştiricilere açıldı, geçen günlerde de Beta için açıldı. Daha kararlı bir sürüm. Kullananlarda da çok şikayet yok. Denemek istiyorum çok sıkıntı yaşarsam formatlar 10 a dönerim problem değil. Laptoplarda çok sorun oluyormuş bir bakalım ne kadar var :)

Haziran sonunda geliştiricilere açıldı, geçen günlerde de beta için açıldı. Daha kararlı bir sürüm. Kullananlarda da çok şikayet yok. Denemek istiyorum çok sıkıntı yaşarsam formatlar 10'a dönerim problem değil. Laptoplarda çok sorun oluyormuş bir bakalım ne kadar var :)

Bana gelmemiş hala 🙁 eğer formatlama şansınız varsa deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı