Temiz kurulum sonrası GNU Grub silinir mi?

genkin9

Hectopat
Zamanım olmadığından direkt soracağım.

GNU Grub versıon 2.04.

Minimal bash-ıike line editing is supported. For the first Word, Tab lists possible command completions. Anywhere else Tab lists possible device or file completions.

Windows 10 + Ubuntu Dual Boot olarak kuruluydu. Ubuntu'yu sildim fakat bilgisayar açılınca yukarıdaki mesaj çıkıyor.

USB ile temiz kurulum yapsam böyle bir mesaj kalmaz değil mi? Direkt açılır bilgisayar.

F12'ye basarak Windows'a girebiliyorum, Ubuntu'nun kurulu olduğu disk de gözüküyor ki ben onu biçimlendirip Windows'a eklemiştim ek sürücü olarak.

Zaten Windows'a girebiliyormuşsunuz. UEFI/BIOS'taki boot önceliği üzerinden Windows'u üste alırsanız doğrudan Windows açılır. Ubuntu girdisini silmek için ise aşağıdaki rehberdeki "Ubuntu Önyükleyicisinin Kaldırılması" bölümünü uygulayabilirsiniz.

Dağıtımın kurulu olduğu diski tamamen siler ve Windows kurarsanız GNU Grub silinecektir.

Evet sildim diski Windows'ta görebiliyorum E disk olarak. USB ile kursam düzelir yani. Teşekkürler

Zaten Windows'a girebiliyormuşsunuz. UEFI/BIOS'taki Boot önceliği üzerinden Windows'u üste alırsanız doğrudan Windows açılır. Ubuntu girdisini silmek için ise aşağıdaki rehberdeki "Ubuntu Önyükleyicisinin Kaldırılması" bölümünü uygulayabilirsiniz.

Hocam assign letter=5 dedikten sonra böyle dedi:
The arguments specified for this command are not valid.
For more information on the command type: HELP ASSIGN
NOT: Zamanım olmadığımdan direkt soruyorum(PC'yi satacağım arkadaş başka şehirden geliyor da ), Teşekkürler :)
Zaten Windows'a girebiliyormuşsunuz. UEFI/BIOS'taki boot önceliği üzerinden Windows'u üste alırsanız doğrudan Windows açılır. Ubuntu girdisini silmek için ise aşağıdaki rehberdeki "Ubuntu Önyükleyicisinin Kaldırılması" bölümünü uygulayabilirsiniz.

Şöyle bir çözüm buldum, ne dersiniz:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı