Temiz Kurulum Sonrası Hangi Uygulamalar Yüklenmeli?

Teknik124

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayara temiz kurulum yaptınız diyelim. Sürücüler vs. yükledikten sonra sırasıyla kurduğunuz uygulamalar nelerdir?

Steam, Uplay gibi oyun servisleri ve Microsoft Office gibi işinize yarayacak uygulamaları kurabilirsiniz. Orijinal oyun kullandığım için DLL paketi falan kurmakla uğraşmıyorum. Steam'den oyun indirirken onlarda iniyor zaten. Şimdiye kadar hiç 0xc000007b hatası almadım.

Geneelde yüklediklerim;
*Acrobat Reader DC, Flash Player, Shockwawe, Java, İDM, KMP Player.
*Chrome, WinRar ya da 7ZIP, CCleaner, Avast.
*Microsoft Visual C++ 2017, Microsoft Visual c++ 2005, Microsoft Visual c++ 2008, Microsoft Visual c++ 2010.
*(Ekstralar)Spotify, itunes, Steam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcı,
  • Opera
  • Mozilla
Sıkıştırma,
  • Winrar
  • 7-Zip
Video,
  • Codec
Oyun,
  • Steam
  • Origin
  • Uplay
  • Epic Games
Ekstra,
  • Ekipman yazılımları
  • SSD yazılımı
  • Discord - Teamspeak

Formattan sonra Windows 10 güncellemeleri biranda çekmiyor.Bu yüzden çoğu programda''Bu sürümü desteklemiyor''hataları vermekte.Abartmıyorum formattan sonra PC bir haftada kendine gelmiyor.Oyunlarda donma,mouse durduk yere kitleniyor vb.

İşlemci chipset driverı, Ekran kartı driverı, İnternet sürücüleri, Ses sürücüleri, Adobe Air, Adobe Acrobat Reader, Adobe Flash Player, Java, WinRar, K-Lite Codec Pack, Sağlam bir antivirüs, AdBlock Plus eklentisi, Opera, Microsoft Office, Ekipman yazılımları vb.

Bunları kurduktan sonra, gerisi ilgi alanına göre değişir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı