Temiz Windows 10 kurmak

zafercocugu

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin. Ben bilgisayarıma temiz Windows 10 kurmak istiyorum. Bilgisayarımda bir sorun yok ama zamanla gelen güncellemelerden dolayı bilgisayarın açılma veya kapanma sorunları var. Açılışta 15-20 saniye sürerken biraz daha uzun sürebiliyor. Kapanış daha uzun. 1 veya 2 dakika sürüyor. Çözüm yollarını denedim. Kimi zaman yarıyor, kimi zaman yaramıyor. Formatı götürüp bir internetçiye attırırdım ama güvenmiyorum. Onun için 64 GB 3.0 SanDisk Cruzer Glide flash bellek aldım. Fazlasıyla yeterli olacak varsayıyorum. Birkaç tane de sorum olacak, onları da aşağıya sistem özellikleri ile yazacağım.

-1)Benim sistemde Windows 10 Pro modeli kurulu. Normal Windows 10 la arasında fark var mı yoksa ikisi de aynı şey mi? Windows 10 Pro mu kurayım?
-2) Eski işletim sisteminin üzerine yenisini kuracağım için bir sorun teşkil eder mi, demek istediğim doküman veya dosya kalır mı?
-3) Flash bellek sağlam olması gerekir mi? Yeni aldığım flash bellek de SanDisk Cruzer Glide 64 GB 3.0

Sistem özellikleri:
İşlemci - Ryzen 5 3600X.
Anakart)-B450M Dragon.
RAM - Corsair Vengeance 2x16 3000MHz.
Ekran kartı - 8 GB GDDR6 256 bit ASUS TUF AMD Radeon RX5700 XT
M.2 SSD - Kioxia Exceria 512 GB.
SATA SSD -Samsung SSD 860 QVO 1TB.

"Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum | Technopat Sosyal" Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
Temiz kurulum ile dosya falan kalmaz. Elinizdeki 64 GB'lik yeterli. Pro lisansı varsa zaten Pro olur.

Demek istediğin Windows 10 Home vs Windows 10 Pro arasındaki farklarsa çok büyük bir fark yok farkları şunlar.
Bunlar Pro'da olan ekstra özellikler Home'da olan bütün özellikler Pro'da da var.
1. Windows uzak masaüstü.
2. BitLocker şifreleme.
3. Hyper-v sanallaştırma.
4. Güncellemeleri daha çok erteleyebilme.
5. kurumsal odaklı işlevler
Benim önerim pro kullanman

Yeni konular

Geri
Yukarı