Temizlik hakkında uyarı

ggwp9191

Hectopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Merhaba değerli forum üyeleri 30 dakika önce başıma gelen bir olayla beraber sizi uyarma gereği duydum. Zaten yazacağım şeyleri bilenler vardır. Bilmeyenler için önemli bir uyarı yapayım. Yaklaşık 30 dakika önce kasayı temizlemek için açtım fön makinesiyle içindeki tozları kabaca temizledim. En son işlemci fanını çıkartıyım dedim ve vidalarını söktüm kablosuyla beraber. İşlemci fanını çekiyorum çekiyorum gelmiyor çekiyorum gelmiyor. En son çekme kuvvetimi hafif arttırdım ve geldi ama bilin bakalım nasıl geldi.
Bir baktım fanın alt tarafındaki metal yere işlemci yapışmış. Anakart kilidinden kopmuş bir şekilde elime geldi(fanla bütünleşmiş). Fön makinesiyle yaklaşık 3 dakika ısıtarak çıkardım ancak ben şanslıydım ki çıktı. Macunlar falan hep erimiş. Diyeceğim o ki siz bu kadar şanslı olamayabilirsiniz. Core temp programıyla işlemcinin sıcaklığını devamlı kontrol edin ve kasanızın 6 ayda 1 bakımını ya kendiniz yapın ya da bilene yaptırın. İhmal etmeyin ihmal edince neler olduğunu okudunuz zaten :) herkese hayırlı forumlar dilerim.(Resim çekemedim telefonum yok resim ekleyebilsem anlardınız demek istediğimi)

Geri
Yukarı