Temizlik sırasında anakarttan kıvılcım çıktı

bonan

Centipat
Daha fazla  
Laptopta RAM eklemesi yaptım ve hazır açmışken temizlik de yapayım dedim. Her şey tamam, pilin girişini geri takarken tornavidayı elimden kaydırdım(elimle takamayacak kadar dar bir yerde) ve girişin hemen üstündeki kısma dokundu, dokunduğu yerden kıvılcım çıktı. Yine de laptopu açtım ve sorunsuz çalışıyor, hatta bunu laptoptan yazıyorum. İleride başıma dert açar mı? Ona göre servise göndereceğim çünkü 3-4 ay içinde garantisi bitecek.

Aynısı bendede oldu pc tepki vermiyor bataryayı yada güç kablosunu yakınca ampul işareti sürekli yanıyor ve anakartan çok ince tiz bir ses geliyor statik elektrk boşaltma zorla başlatma herşeyi denedim ama tepki yok sorun ne olabilir arkadaşlar

Aynısı bendede oldu pc tepki vermiyor bataryayı yada güç kablosunu yakınca ampul işareti sürekli yanıyor ve anakartan çok ince tiz bir ses geliyor statik elektrk boşaltma zorla başlatma herşeyi denedim ama tepki yok sorun ne olabilir arkadaşlar
Anakart besleme katındaki smd komponentler bozulmuşsa zırıltı gelebilir, iyi bir tamirciye gidin.

Geri
Yukarı