Çözüldü Temizlik sonrası bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

İskelet Adam

Decapat
Ekran kartı
Rx 590
İşlemci
Amd Ryzen 5 2600x
Bugün bilgisayarı temizledim. Kabloları taktım, açma düğmesine bastım ama ekran gelmedi. Bunun sebebi ve çözümleri neler olabilir?

Çözüm
İlk olarak kesinlikle RAM'lerini kontrol et, düzgün taktığına emin ol. CPU'dan görüntü almayı dene alabiliyorsan ekran kartını doğru takamamış olabilirsin.
İlk olarak kesinlikle RAM'lerini kontrol et, düzgün taktığına emin ol. CPU'dan görüntü almayı dene alabiliyorsan ekran kartını doğru takamamış olabilirsin.

Çözüm
Bugün bilgisayarı temizledim. Kabloları taktım, açma düğmesine bastım ama ekran gelmedi. Bunun sebebi ve çözümleri neler olabilir?

RAM'ler kısadevreye karşı kendini korumaya almış olabilir. Kasadan elektrik ile bağlantısı yokken RAM'leri çıkartıp 1-2 dakika sonra tekrar takarak deneyin.

Ekran kartını çıkarmadım ekran kartında sorun olmayacağını düşünüyorum RAM'leri kontrol edeceğim.
RAM'ler kısadevreye karşı kendini korumaya almış olabilir. Kasadan elektrik ile bağlantısı yokken RAM'leri çıkartıp 1-2 dakika sonra tekrar takarak deneyin.
Deneyeceğim.

Ekran kartını çıkarmadım ekran kartında sorun olmayacağını düşünüyorum RAM'leri kontrol edeceğim.

Deneyeceğim.

Büyük ihtimalle bir sorununuz yoktur. Kasalarımızın hepsinde böyle sinir bozucu ama gerekli olan önlemler var...

Deneyeceğim.

Hocam geri dönüş sağlarsanız herkes bilgilenir.
Büyük ihtimalle bir sorununuz yoktur. Kasalarımızın hepsinde böyle sinir bozucu ama gerekli olan önlemler var...

Kesinlikle. Herkes 1 defa yaşamıştır bu kanser olayı. 😂

Hocam geri dönüş sağlarsanız herkes bilgilenir.

Kesinlikle. Herkes 1 defa yaşamıştır bu kanser olayı. 😂

Eğer bir de Z170 gibi ilk nesil DDR4 sistemler varsa 6. nesil işlemciler falan. Kesin kanser olmuştur o kişi. Kronik bir sorun çıkmıyor korumadan 50 defa tak çıkar yapmak zorunda kalıyorsun RAM'leri :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı