Temizlik sonrası bilgisayar görüntü vermiyor

Fatihbl

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar... Başlıkta belirttiğim gibi monitöre görüntü gelmiyor. Kasanın içini temizleyeyim derken böyle oldu. Yoksa kasada herhangi bir sorun yoktu. Kasada HDD ışığı yanmıyor fakat fanlar çalışıyor baya bir araştırma yaptım son olarak da burada konu açıyorum. BIOS pilini çıkarıp takmayı denedim, RAM'i çıkarıp takmayı soket değiştirmeyi denedim fakat bir çözüme ulaşamadım. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler...

Kablo temassızlığı olabilir mi ? Ekran kartı ile monitöre bağlanan kabloyu kontrol et. Bilgisayarın sesi normal çıkıyor mu ? Yani açılma sesi veriyor mu biraz bekleyince ?

Aynı sorunu her seferinde bende yaşıyorum, yanlız olmadığıma çok sevindim.RAM sistem açılırkenki yerinde takılı olsun ve HDD kablolarını kontrol et ayrıca HDD kablosunu anakartta taktığın yerdende yapıyor olabilir. Yani HDD kablosu illa ki ben yerimde olucam diyor olabilir.:) Bende SSD 1 de HDD 4 de olucak yoksa o sistemi açabilecek insan tanımıyorum.Bol şans.

Diğer SATA girişlerinde sıkıntı olabilir dostum, dediğin sorun normal değil. @Glamort

Aynısı benim de başıma geliyor, genelde ekran kartını tam oturtamadığımdan temassızlık oluyor. Parçaları bir daha gözden geçir sakince sıkıntıyı bulursun. Temizlik sırasında süpürge ile anakartı ya da ekran kartını falan çekmediysen tabii, o zaman hasar vermiş olabilirsin.

Bir de bip sesleri var mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı