%Temp% klasöründeki dosyalar silinmeli mi?

393982

Picopat
Makaleler
3
Merhaba. Az önce %temp% yazdım ve temp klasöründeki dosyaların boyutunun 11 GB olduğunu gördüm. Boyutu düşük olsa direkt silerdim de, 11 GB olunca sormak istedim. Bu dosyaları silmemde bir sakınca var mıdır?

Son düzenleme:
Merhaba. Az önce %temp% yazdım ve temp klasöründeki dosyaların boyutunun 11 GB olduğunu gördüm. Boyutu düşük olsa direkt silerdim de, 11 GB olunca sormak istedim. Bu dosyaları silmemde bir sakınca var mıdır?

Eki Görüntüle 953965

Silmelisiniz, gereksiz dosyalardır. Ayrıca silersen bilgisayar çok hızlanacak çünkü 11GB çok fazla.

Alıntıdır:
- Temp'in açılımı "temporary" yani "geçici"dir. Sistem ve programlar tarafından geçici olarak depolanan dosyalar Windows tarafından %temp% klasöründe saklanır.

İçerisindeki dosyaları güvenle kaldırabilirsiniz, bazı dosya/klasörler kullanımda hatası verecektir, örneğin: Skype.

Eki Görüntüle 953965

Silinmesi her zaman tavsiye edilir ama dikkat edilmesi gereken bir nokta var bazı tasarım uygulamaları çalışmanın bozulmasına karşın yedeğini bu konuma kaydeder. Tabi bu programları kullanmıyorsanız en kötü haftada bir silmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı