Temperli camı kırılan kasaya ne yapılabilir?

Jaewyn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, kasa modeli Dark Gurdian Pro. Tamperi çıkartırken bir anda patladı. Cam tuzla buz oldu. Bu cam yerine nasıl bir uygulama yapabiliriz? Flex'i glass takmayı düşüyorum. Hava akışına etki eder mi? Farklı çözüm önerilerine açığım dostlar. Önerilerinizi bekliyorum. İyi Sosyaller.

Pleksiglas güzel bir seçenek. Ayrıca CNC'de dilediğiniz gibi kesilerek delikler de açılabilen bir malzemedir. Camdan farkı da çizilmelere karşı çok daha hassas olması ve ısıyı cam gibi iyi yayamamasıdır. Mesela benim ekran kartımın sıcaklığı temperli cama bayağı bir vuruyor ve orası ısınıyor. Tabi cam da bu aşamada bir soğutma görevi görüyor kasa için. Pleksiglass bu kasa içi ısıyı cam kadar etkili atamaz. Ama kasanız zaten iyi hava alıyorsa, en azından 3mm'den az olmamak üzere kaliteli bir pleksiglass kullanabilirsiniz.

Camın yerini alternatif çözümler tutamaz. İlk önce servisle görüşüp cam fiyatı alın. Cama kasa fiyatı falan istemezlerse bu işin elle tutulur tek çözümü yeni cam almak.

Pleksiglas güzel bir seçenek. Ayrıca CNC'de dilediğiniz gibi kesilerek delikler de açılabilen bir malzemedir. Camdan farkı da çizilmelere karşı çok daha hassas olması ve ısıyı cam gibi iyi yayamamasıdır. Mesela benim ekran kartımın sıcaklığı temperli cama bayağı bir vuruyor ve orası ısınıyor. Tabii cam da bu aşamada bir soğutma görevi görüyor kasa için. Pleksiglass bu kasa içi ısıyı cam kadar etkili atamaz. Ama kasanız zaten iyi hava alıyorsa, en azından 3Mm'den az olmamak üzere kaliteli bir pleksiglass kullanabilirsiniz.

Hocam direk cam kestirsek daha mı iyi olur sizce kasanın hava akışı cok iyi ama tamperin patlaması çok kötü oldu. Pleksiglass harici nasıl bir materyal ile eski haline cevirilebilir. Bir de pleksiglassı kendim kesmek istesem kesebilir miyim?

Camın yerini alternatif çözümler tutamaz. İlk önce servisle görüşüp cam fiyatı alın. Cama kasa fiyatı falan istemezlerse bu işin elle tutulur tek çözümü yeni cam almak.

Hocam bu da aklıma geldi ama ucuza patlamaz gibi. Yarın sabah arayıp sorarım servise.

Hocam direk cam kestirsek daha mı iyi olur sizce kasanın hava akışı cok iyi ama tamperin patlaması çok kötü oldu. Pleksiglass harici nasıl bir materyal ile eski haline cevirilebilir. Bir de pleksiglassı kendim kesmek istesem kesebilir miyim?

Hocam bu da aklıma geldi ama ucuza patlamaz gibi. Yarın sabah arayıp sorarım servise.
Öncelikle markayla iletişime geçip yedek parça talebinde bulunun ve fiyat öğrenin. Konuyu o şekilde halledemezseniz eğer camı satan ve hem kesebilecek hem de dört tarafından birebir kasayla aynı yerleri delebilecek bir yer bulmanız gerek. Kırılan camlardan örnek tutun elinizde. Hem koyuluğu hem de kalınlığı açısından yenisini yaptırırken yardımcı olur. Pleksiglass yan kapaklı çokça kasa var. Yani pleksiglass kullanırsanız avantajsız olacağınız durumları önceki yorumumda da bahsettim.

Geri
Yukarı