Çözüldü Tenda W311M dengesiz internet hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

goktepeyucel

Femtopat
Tenda W311m USB Wi-Fi adaptörünü sahibim. 802.11n bir adaptör. Adaptörü aldığından beri sıkıntılar yaşıyorum.

Ev interneti 35 Mbps. Modeme uzak değilim. Fakat hizlarim:
  • Çok nadir: 15 megabit
  • Genelde: 6-7
  • Bazen: 500 kilobit değerlerine düşüyor.
Hizim yüksek olsa bile aşırı ping sorunları yaşıyorum.

Sürücü güncellemeyi de denedim, eski sürücüleri de denedim. Bir işe yaramadı (Windows 10).
Cihazın şu anki en güncel sürümü 2016'da yayınlanmış. Windows 10 ile ya da benim anakartim ile uymuyor (BIOSTAR A320MH).

Bir ara Windows 8 laptopuma taktigimda bir sorun yaşamamıştım (laptop şu an bozuk, deneyemiyorum).
Ne yapacagimi bilmiyorum. Acaba garantiye mi göndersem, yoksa yeni adaptör almamı mi tavsiye edersiniz? Yoksa BIOS güncellemesi mi (format atmayı vb. denedim)?

Bu arada kablo ile bağlandığımda sorun yasamiyorum. Şu an ise bu ağa baglanilamiyor hatası veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Modemim 5ghz destekliyor.
İnternette bu ac wifi kartı buldum(en ucuzu buydu)
Yorumları iyi
youtube deki incelemede adam 80 megabit alabiliyor yaklaşık
Benim sorunumucozermi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sorunu çözdüm
oda değiştirince :D
halbuki daha uzak bir odaya geçmiştim sorun çözüldü.
heralde benim odada iken üst kattaki televizyonun wifi direct iyle çakışyıor.
Bu tarz adaptörler stabil internet için değil. Sorunlar yaşamanız normal. Bu tür USB Wi-Fi alıcıları daha çok internete gireyim gazete okuyayım, e-mail gelirse onu açayım, YouTube izleyeyim vs. diyenler için.
Öyle oyun, ping, indirme hızı falan beklentiniz olmasın. Eğri oturalım doğru konuşalım bunlar gayet uyduruk cihazlar. Zamanında AliExpress'ten 1 dolara alınıyordu oradan hesap edin.

Bu tarz adaptörler stabil internet için değil. Sorunlar yaşamanız normal. Bu tür USB Wi-Fi alıcıları daha çok internete gireyim gazete okuyayım, e-mail gelirse onu açayım, YouTube izleyeyim vs. diyenler için.
Öyle oyun, ping, indirme hızı falan beklentiniz olmasın. Eğri oturalım doğru konuşalım bunlar gayet uyduruk cihazlar. Zamanında AliExpress'ten 1 dolara alınıyordu oradan hesap edin.

Peki ne önerirsiniz?
150 TL'den fazla verebileceğimi düşünmüyorum.
Belki modemi odama taşırım

Modemim 5ghz destekliyor.
İnternette bu ac wifi kartı buldum(en ucuzu buydu)
Yorumları iyi
youtube deki incelemede adam 80 megabit alabiliyor yaklaşık
Benim sorunumucozermi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sorunu çözdüm
oda değiştirince :D
halbuki daha uzak bir odaya geçmiştim sorun çözüldü.
heralde benim odada iken üst kattaki televizyonun wifi direct iyle çakışyıor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı