TEOG Bu Sene Daha Zormu Olacak Ve Çalışma Düzenim Doğrumu?

Geçen sene olan bize oldu, hala kolay diye geçiniyorsunuz. Kaç tane soru hatalı geldi. Soruların dağılımından hiç bahsetmiyeceğim bile. 360 puan aldım ben. Çok çalıştığım söylenemez. Ama sorular çok kolaydı vs. gibi laflar en nefret ettiğim laflar.

Soruna gelince, kimisi günde toplam 70-80 soru çözer anlar, kimisi 150 tane çözer anlamaz. Dersi derste öğren, tekrar yap, biraz soru çöz o kadar. Bu kasmayın kendinizi.
SBS zamanında ben de çok çalışmadım ve övünmek icin söylemiyorum %1'lik dilimdeydim ama fazla kasmayin demek yanlis. Hedefi yüksek olanlar calisabildigi kadar calismali.

ben de geçen sene girenlerdenim ve puanım da 483'tü. Aslına bakarsan sınava kadar düzenli bir tekrarla gidersen ve sınavdan önce biraz daha zorlarsan kendini kesin başarırsın( ki ben öyle yapmadım sınava 2 hafta kala kendimi dış dünyadan soyutlayıp full ders çalıştım,diğer zamanlar yatıyordum :D ) Bu arada o tübitak olayı falan sıkıntı değil zorsa herkese zor kolaysa herkese kolay. Önemli olan soruların çok peşine düşmemek, mesela benim dershane sınıfımın yarısı sırf bu sorular bu kadar kolay olamaz diye düşündükleri için yanlış yaptılar.başka bir sorun olursa (teog ile ilgili) beni ekle :https://www.facebook.com/talhaefe.ay

Düzenli olarak tekrar ve hafta sonu test çözüyorum. Hafta içi hiç ders canım istemiyor. TEOG!da zaten bazı seçici sorular ar bunları yaptıktan sonra diğerleri basit.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı