Tercih Sonrası Okula Gidilmezse Puan Ne Kadar Düşer?

Makaleler
3
Gelen sonuçlardan pek memnun değilim. Kafamda hala gitsem mi gitmesem mi diye tereddütlerim var. Ben tercih yapar, kazanır ama gitmez isem seneye puanım ne kadar düşer?

Hiç bilmiyorum ama sanırım okul puanını düşürüyormuş. Benim okul puanım zaten çok düşük hiçbir işe yaradığı yok. Beni etkilemez mi yoksa daha da düşürüp daha çok mu zarara sokar?

123123123.PNG

Şu haliyle ''SINAV PUANLARI VE BAŞARI SIRALARI'' kısmında bulunan sıralarımı okul puanı etki ettikten sonra ''YERLEŞTİRME PUANLARI VE BAŞARI SIRALARI'' kısmında bayağı bir düşürüyor. Sınav puanı olarak daha iyiyken okul puanı ile sıralamam düşüyor.

Hal böyle iken tercih yapar ve gitmez isem seneye çok daha fazla mı düşürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
LYS'ye girdiysen sağda ve solda 2 kısım olucak okul puanın eklendiğindiğinde düşüşü yada artışı sağdakine bakarak anlıyabilirsin şuan tercih vs zamanı geçti biliyoruma ama normalde okul puanı 0.12 ile çarpılırken yerleşip kayıt vs yapmadıysan 0.6 ile çarpılıyor ve sıralamayı aynı puanı aldığını varsayarak diyorum çok etkiliyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı