Tercih Sonuçlarınız Nasıl?

Lian La-Fey

Kilopat
Makaleler
18
Ben Eskişehir Teknik Bilgisayar Mühendisliği istiyordum ama Yıldırım Beyazıt Bilgisayar Mühendisliği geldi.

Birbirine yakın üniversiteler ama Ankara şehir olarak kötü bir izlenim bırakıyor. Abim pek şey yapma diyor ama bakalım göreceğiz.

Sizin istediğiniz yerler geldi mi?

Açık öğretim sosyal hizmet yazmıştım puanımda yetiyordu sıralamamda, fakat gelmemiş nedendir acaba tercihlerde bir yanlışlık yapmış olabilir miyim? Tek tercih yapmıştım.

Benimde sıralama yetiyordu ama üniversite sürekli aşağıya çekiyordu. Bilgisayar Mühendisliği çok rağbet görmeye başladı. Geçen sene 48 binden 45 bine gelmiş. Benim bu sene 42 bindi ama gelmedi.
Açık öğretim sosyal hizmet yazmıştım puanımda yetiyordu sıralamamda, fakat gelmemiş nedendir acaba tercihlerde bir yanlışlık yapmış olabilir miyim? Tek tercih yapmıştım.
Tercih yaparken belgenin PDF'ni aldın mı? İtiraz edebilmek için önemli.

Açık öğretim sosyal hizmet yazmıştım puanım da yetiyordu sıralamam da fakat gelmemiş nedendir acaba tercihlerde bir yanlışlık yapmış olabilir miyim? Tek tercih yapmıştım.
Geçen seneye göre yetiyor olabilir ama demek ki bu sene senin önündeki insanlar tercih etmiş olabilir veya istediğin bölümün kontenjanı azaltılmış olabilir. Aynı şekilde başka bölümlerin kontenjanı azaltılmıştır ve bu durumda başka insanlar o bölümü tercih etmiştir gibi farklı sebepleri olabilir. Kısacası her sene değişiklik gösterebiliyor üniversite puanları ve sıralaması dolayısıyla geçen sene yetiyor o zaman bu sene kesin gelir yaklaşımı yapmak doğru olmaz. YÖK o puanları kısmen bir rehber olsun diye yayınlıyor.

Bu arada ben de Bezmialem Diş Hekimliği kazanmışım. Herkese kazandığı bölüm hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı