Tercih yapıp sınava 3. kez girilirse OBP yanar mı?

Ankha

Hectopat
2021 YKS'de tercih yaptım ama gitmedim bu sene sınava tekrar girdim üniversiteye gidip 2023 YKS'ye girersem OBP kullanabilir miyim?

Üniversiteye yerleştikten sonraki sene OBP yarıya düşüyor ama bu sadece 1 seneliğine geçerli. İkinci sene tekrar eski haline dönüyor.

İki sene boyunca tercih yapsak 3. sene OBP eski haline dönüyor mu yani?
Tercih yapmak önemli değil önemli olan bir bölüme yerleşmeniz. İstediğiniz kadar tercih yapın yerleşmediğiniz sürece sorun yok.

Tercih yapmak önemli değil önemli olan bir bölüme yerleşmeniz. İstediğiniz kadar tercih yapın yerleşmediğiniz sürece sorun yok.
ben geçen sene yerleşip gitmedim bu sene gidip 23 de tekrar sınava girmeyi düşünüyorum obp yanar mı

Yerleştiyseniz yani kaydınız varsa OBP yarıya düşmüş demektir. 2021'de yerleştiyseniz bu yarıya düşme mevzusu 2022'de yani bu seneki sınavda geçerli. 2023'de eski haline dönecektir. Daha detaylı bilgiler için yine de ÖSYM kılavuzuna veya bir Rehberlik öğretmenine danışmanız daha iyi olur.

2021 de tercih yapıp yerleştiysen 2022 de puanın kesilir 2023 de tekrar düzelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…