Termal macun değişimi

exp142

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Kurumuş değişmesi gereken kaliteli bir termal macun ile bulunulmuş en ucuz termal macun arasında ne gibi fark vardır?

Mesela, hiç değilse termal macun olsun da çamurdan olsun gibi bir yaklaşım var mı?

Bulunduğum yerde Cooler Master MasterGel Pro bulabilme umudum pek yok araştıracağım.

Muhtemelen kaliteli bir şey bulamayacagım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurumuş değişmesi gereken kaliteli bir termal macun ile bulunulmuş en ucuz termal macun arasında ne gibi fark vardır?

Mesela, hiç değilse termal macun olsun da çamurdan olsun gibi bir yaklaşım var mı?

Bulunduğum yerde Cooler Master MasterGel Pro bulabilme umudum pek yok araştıracağım.

Eğer zamanım var diyorsan Aliexpress'ten bu ürünü alabilirsin 30-60GÜN gün arası gelir ve orjilnaldir
TRY 27.26 18% İndirim | Yeni termal Grizzly Kryonaut 1G işlemci AMD Intel işlemci soğutucu Fan bileşik soğutma termal macun soğutucu termal gres

Eğer zamanım var diyorsan Aliexpress'ten bu ürünü alabilirsin 30-60GÜN gün arası gelir ve orjilnaldir.
TRY 27.26 18% indirim | yeni termal grizzly kryonaut 1G işlemci AMD Intel işlemci soğutucu fan bileşik soğutma termal macun soğutucu termal gres.

Teşekkürler, sanırım piyasadaki en iyi termal macun bu. 12 falan diyor iletkenlik değeri olarak 8'in üstünü görememiştim şaşırdım.

Powerboost termal macunun iletkenliği 2.4, ama Cooler Master’ın 8.1 bu sıcaklığı ve performansı tek haneli de olsa etkiler.
Örnek;
Powerboost yük altında 67 derece ise, Cooler Master 60 derece çalışır.
Hayır o zaman çok kötü performans alırsınız. İlla en kaliteli, en pahalısı olmak zorunda da değil. En alt seviyenin bi' üstünü aldığınız zaman yeterli bir performans sağlıyor.

Bu tip bir şey alabilirsiniz:
Cooler Master HTK-002 Yüksek Performanslı Termal Macun (HTK-002-U1-GP)
Arctic marka termal macun kullandım. Oldukça iyi.

Power Boost termal macunun iletkenliği 2.4, ama Cooler Master’ın 8.1 bu sıcaklığı ve performansı tek haneli de olsa etkiler.
Örnek;
Power Boost yük altında 67 derece ise, Cooler Master 60 derece çalışır.

Arctic marka termal macun kullandım. Oldukça iyi.

Arctic MX-4 2019 Edition çok iyi bir termal macun ama thermal grizzly kryonaut daha iyi bekleyemem diyorsan MX-4 2019 Edition'de alabilirsin aralarında 4-5 dercelik bir fark var.

Geri
Yukarı