Termal macun değiştirilmeli mi?

MustafaOnur

Hectopat
Daha fazla  
Sistem 3 aylık, kule tipi soğutucu kullanıyordum, bugün Corsair H100 takacağım bilgisayara. Kuletipini takarken ki termal macun duruyor şu an, bunu değiştirmeli miyim? Elimde kuletipinin kendi macunu var, ekstra macunum yok. Değiştireyim mi, yoksa kullanmaya devam edeyim mi?

İşlemcideki macun ektedir.

Dosya Ekleri

• IMG-20230821-WA0014.jpeg
    IMG-20230821-WA0014.jpeg
    129,4 KB · Görüntüleme: 31
Sistem 3 aylık, kule tipi soğutucu kullanıyordum, bugün Corsair H100 takacağım bilgisayara. Kuletipini takarken ki termal macun duruyor şu an, bunu değiştirmeli miyim? Elimde kuletipinin kendi macunu var, ekstra macunum yok. Değiştireyim mi, yoksa kullanmaya devam edeyim mi?

İşlemcideki macun ektedir.

Elinde macun varsa değiştirmen daha mantıklı olur, yoksa eski macunla devam edebilirsin 3 aylıkmış zaten

Şimdi açarken farkettim, sıvı soğutucu da zaten termal macun, sürülü olarak hazır gelmiş.

Bu durumda işlemcidekini temizleyip soğutucuyu direkt takayım, dimi?

Evet , çözüldü olarak işaretlermisiniz.
Telefondan nasıl yapılıyor?

Bir de bir şey merak ettim, Corsair H100 takıyorum da, fanlarından birisini iptal etsem gene iyi performans alabilir miyim? Çünkü takamıyorum, fanlarından birisi anakarta temas ediyor. İptal etmek zorunda kaldım. Ya iade edip 120mm alıcam veya bu şekilde kullanıcam

Telefondan nasıl yapılıyor?

Bir de bir şey merak ettim, Corsair H100 takıyorum da, fanlarından birisini iptal etsem gene iyi performans alabilir miyim? Çünkü takamıyorum, fanlarından birisi anakarta temas ediyor. İptal etmek zorunda kaldım. Ya iade edip 120mm alacağım veya bu şekilde kullanacağım.

İdcooling SE206XT kule öneririm.
120mm almayın derim kule daha performanslı 120mmlere göre aynı sorunu yaşayıp SE206XT aldım.
Normalde frostflow x240lite kullanacaktım.

Geri
Yukarı