Termal macun ne kadar fark eder?

YuKeTe01

Decapat
Daha fazla  
Şu anda işlemciye sürülü olan termal macunun iletkenliği 1.93W/m-k olarak yazıyor. Boşta 50 yükte 70 derece civarı seyrediyor 85'i geçtiğini görmedim. İşlemci Core 2 Quad Q8300. benim sorum kaliteli bir termal macun alsam sıcaklık ne kadar fark eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
Basitçe, yüksek kaliteli olan termal macunların sıcaklık iletkenliği daha fazladır, kullandığın fanın etkisini tam gösterebilmesi için daha iyi bir termal macun almanı öneririm.

Şu anda işlemciye sürülü olan termal macunun iletkenliği 1.93W/m-k olarak yazıyor. Boşta 50 yükte 70 derece civarı seyrediyor 85'i geçtiğini görmedim. İşlemci Core 2 Quad Q8300. benim sorum kaliteli bir termal macun alsam sıcaklık ne kadar fark eder?

Termal macun ne sıklıkla değiştirilmelidir? Çoğu durumda, birkaç yılda bir defadan fazla uygulamanız gerekmez. Ancak herhangi bir nedenden dolayı soğutucunuzu çıkarırsanız macununuzu yenilemeniz gerekir. CPU'nuzun sıcaklığının arttığını fark ederseniz termal macunu yenilemeyi düşünebilirsiniz.

Kaliteli termal macunlar 8-10 civarı oluyor. 1.93 harbiden çok düşük. En az 5 derece fark eder diye düşünüyorum. Doğru sürmeniz önemli.

Geri
Yukarı