Termal Macun ne kadar sürede değiştirilmeli?

Bu termal macunun kalitesine göre değişir ve en kaliteli diye düşünüp de, daha yüksek fiyatlara aldığınız termal macunlar, en çabuk kuruyanlardır Gerçi en çabuk kuruyanı da bi 3 yıl gider ama siz yine de oyun oynama sürenize ve işlemciyi ne kadar yorduğunuza bakarak, 1-2 yılda bir değiştirin. Ben yıllardır 2 yılda bir değişim yapıyorum ve şimdiye dek herhangi bir sorun yaşamadım.

Hemen ümitsizliğe kapılmayın, işlemci fanının yerinden oynamadığına emin olun. Kasa içerisinde üstünkörüde olsa tozunu alacak şekilde bir temizlik yapın. Kasa içerisinde ki hava akışının iyi olduğuna, engellenmediğine emin olun.

Termal macun değiştirmek için net bir süre maalesef yoktur. Bu sıcaklık değerleri ile beraber sizin gözlemleme yapacağınız bir şey işlemciler 80 85 dereceye kadar çarpan düşürmez özellikle intel kanadında. OC yapılmamış intel bir işlemci zaten bu sıcaklıkları görmüyor bile. Sizin sorununuz sıcaklıktan kaynaklı olmayabilir. Ani takılmalar FPS düşmeleri HDD RAM kaynaklı olabiliyor çoğu zaman.

GTX 1050 Ti
İ5 6402p
8 GB Ram 2133 Mhz
1 Tb HDD
H110 anakart

İ5 6402p
PC'de göründüğü kadarıyla SSD bulunmuyor. Veya bulunuyorsada siz yazmamışsınız.
PC'de SSD yoksa donma gibi şeyler olabilir, yavaşlılık olabilir. Kesinlikle SSD almanızı öneririm.

Sadece internette geziyorsan değiştirmene gerek yok.
Eski bilgisayarımda 13 yıllık termal macun var çok da güzel soğutuyor.
(Tabi yine sana kalmış. Değiştirmenin zararı değil faydası olur.)

Oyunlarda dikey senkronizasyon açıkken durum nasıl ,kapalı iken FPS yüksek olsada oyun takılıyormuş hissi veriyor.

bunlar kullanıcıya bağlı değişir. kullanıma göre 8 ay 5 ay'da bir olmak üzere iyi olur.

Termal macunun kalitesine ve bilgisayar kullanımından kullanımına bu süre değişecektir. 6 aydan sonra termal macunu kontrol ederek, değiştirmek gerekiyorsa ona göre değiştirmenizde fayda var.

Ya benim anlamadığım İntel Core i5 ile millet GTX 1060 kullanıyor.Ben GTX 1050 Ti drop yaşıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…