Termal macun ne kadar sürede yenilenmeli?

Gökhan001

Centipat
Daha fazla  
Termal macun ne kadar süre aralıklar ile yenilenmeli? En son 6-9 ay önce yenilemiştim yenilemeli miyim? sıcaklık boşta iken 40-55 arası oyun oynarken 95 derecelere çıkıyor

Sıcaklıklar ne zaman baktın çok yükseliyor, o zaman değiştirebilirsin.
Sıcaklık boşta iken 40-55 arası oyun oynarken 95 derecelere çıkıyor.

O zaman değiştirmelisin, 95 derece yüksek. İşlemci ve termal çözüm nedir?

Termal macun ne kadar süre aralıklar ile yenilenmeli? En son 6-9 ay önce yenilemiştim yenilemeli miyim? Sıcaklık boşta iken 40-55 arası oyun oynarken 95 derecelere çıkıyor.

En iyi yollardan biri 3 aya bir not al sıcaklık ortalamasına bak sıçrama oluyorsa vakit gelmiştir.

Termal macun ne kadar süre aralıklar ile yenilenmeli? En son 6-9 ay önce yenilemiştim yenilemeli miyim? Sıcaklık boşta iken 40-55 arası oyun oynarken 95 derecelere çıkıyor.

Ben 2 sene önce aldığım dizüstü bilgisayarımınkini yeni değiştirdim epey kurumuştu çok oyun oynayan biri isen senede bir kere değiştirmek mantıklı bence çünkü ısıyıp soğudukça kurumaya başlıyor termal macun.

Termal macun değişiklik sıklığı kişiye göre değişir. Macun kalitesi, kullanım vs her şey etkiliyor. Yük altında sıcaklık yükselmiyorsa sorun yoktur. Senelik, aylık süre verilmesini doğru bulmuyorum.

Uzun süreler yük altında kullanıyorsannız 6-12 ayda bir yenilemek iyidir. Tabii sıcaklık artışları da göz önünde bulundurulmalı

@Gökhan001

Laptop, ama hala 95 derece yüksek. Pump out yapmayan bir termal macun ile daha düşük sıcaklıklarda kullanabilirsin.

Geri
Yukarı