Termal macun ne sıklıkla değiştirilmeli?

Termal macun hangi sıklıkla değiştirilmeli?

Macunun ne olduğuna bağlı değişir. Modeline göre. Eğer ki 10 liralıklardan sürüyorsanız işlemci termal macunu 3 ayda 1 veya 4 ayda 1 yenilenmeli. Eğer ki 100 liralık olanlardan kullanıyorsanız genelde 1 yıl idare ederler. Ne süreceğinize bağlı değişir.

2016'dan beri bir kere bile içini açıp bakmadım. Sıcaklık açısından hiç bir sıkıntıda yaşamadım. Herhangi bir sorun yoksa değiştirmek anlamsız. Hazır yürüyen aksamı bozarsınız, gerek yok.

Termal macun hangi sıklıkla değiştirilmeli?

Duruma göre çok değişkenlik gösterir. Mesela 4 gram MX-4'ünüz varsa ahirete götürmeyeceksiniz zaten 3-6 ayda 1 değiştirirsiniz kafanıza göre. Kyronaut gibi kaliteli ve harbiden pahalı bir macununuz varsa 1 yıla kadar değiştirmeseniz de olur. Gittiği yere kadar gitsin. Sıcaklıklar çok artmadığı sürece değiştirmeye gerek yok. Bunun gibi durumlara göre karar verebilirsiniz ne zaman değiştireceğinize. Net bir zaman vermek doğru olmaz.

Duruma göre çok değişkenlik gösterir. Mesela 4 gram MX-4'ünüz varsa ahirete götürmeyeceksiniz zaten kafanıza göre değiştirirsiniz. İster 3 ayda ister 6 ayda 1. değiştirmeye üşeniyorsanız 1 yıla kadar gider rahat. 1 gram Kyronaut gibi kaliteli ve harbiden pahalı bir macununuz varsa 1.5-2 yıla kadar değiştirmeseniz de olur. Gittiği yere kadar gitsin. Sıcaklıklar çok artmadığı sürece değiştirmeye gerek yok. Bunun gibi durumlara göre karar verebilirsiniz ne zaman değiştireceğinize. Net bir zaman vermek doğru olmaz. Isınmaya başladığı zaman değiştirmeniz yeterli.

Sıvı metal değilse aktif olarak kullanılan bir bilgisayarda mümkün değil öyle bir şey.

Ben de zaten çok şaşırdım benzer bir örneğini bulamadım. Nasıl kurumadı anlamadım sıvı metal işlemi de yok.

Fanı kaldırdıysanız etkisini yüksek oranda kaybetmiştir. Macun yenilemesini yaptınız değil mi?

Yakın zamanda işlemci değiştireceğim için kontrol amaçlı açmıştım. Zaten termal macun siparişini verdim.

Geri
Yukarı