Termal Macun Sonrası Fazla Isınma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Apapat

Kilopat
Daha fazla  
Termal macun kullandıktan sonra 80 derece oyun içi sıcaklık veren laptop um şimdi 90-95 dereceleri buluyor. İlk başta işlemci ve ekran kartı ile birlikte bakır boruya da sürmüştüm ama onu sonra sildim fazladır diye, yine düzelmedi. Ne yapmalıyım ? Kurumasın beklemem gerekir mi?

Fan bağlantısını kontrol ettiniz mi ? Termal macunun kurması beklenmez, az bir şekilde uygulayıp doğru montaj yaptığınıza emin olun.

Fan bağlantısını kontrol ettiniz mi ? Termal macunun kurması beklenmez, az bir şekilde uygulayıp doğru montaj yaptığınıza emin olun.
Fan takılı ve çalışıyor, işlemci ve ekran kartının üzeride termal macun var, zaten laptop olduğu için montajda sorun olduğunu düşünmüyorum sadece fanı ve kapağı sökmüştüm.

Termal macun kullandıktan sonra 80 derece oyun içi sıcaklık veren laptop um şimdi 90-95 dereceleri buluyor. İlk başta işlemci ve ekran kartı ile birlikte bakır boruya da sürmüştüm ama onu sonra sildim fazladır diye, yine düzelmedi. Ne yapmalıyım ? Kurumasın beklemem gerekir mi?
Yok mu bir cevap?

Termal macunu temizleyip, çok ince bir tabaka olarak tekrar sürün. Termal padi çıkartıp macun sürdünüz mü ?

Termal macunu temizleyip, çok ince bir tabaka olarak tekrar sürün. Termal padi çıkartıp macun sürdünüz mü ?
Az önce tekrar denedim 90-95 den 88 e düştü ama eski değerlerin(80-85) altında olması gerekmez mi?

Sorunu çözdüm. Yani en azından yaptığımı düşünüyorum. Fanı takarken bakır çubuk sanırsam üzerindeki macunu siliyordu çünkü açıp baktığımda ne gpunun nede cpunun üzerinde macun vardı. Bende tekrar deneyip bu sefer yavaşça ve kaydırmadan yaptım artık 80-85 derece ısıma döndüm ama fan sesi yok denecek kadar az.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı