Termal Macun Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nurco

Kilopat
Merhaba,

Acer 5750G sahibiyim. Bilgisayarımın içini bile açmadım çünkü bu konuda beceriksizim ve benim bilgisayarımın işlemcisi ve fan yeri falan hep klavyenin altında klavyeyi çıkartmaya çok korkuyorum .

Bilgisayarımı 3 yıl önce aldım. Artık bilgisayarın aşırı ısındığını gördüm ve nasıl bunu düzeltebileceğimi buldum. Termal macun sürmekmiş ama ben içini bile açmaya korktuğum için bunu yapabileceğimi sanmıyorum. Ama denersem yaparım diye düşünüyorum. Size sadece şunları sorucam : 1- Termal macunu nerede alabilirim? Bi manyak arkadaşım diş macunu sürdüm demişti doğru mudur? 2- Bilgisayarın fanı klavyenin altında olduğu için klavyeyi nası yerinden sökü geri takabilirim?

1-Herhangi bir bilgisayar parçası satan yerden alabilirsiniz termal macun.

2- Sökme konusunda şu video size yardımcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri takmayı da söktüğünüz gibi yaparsınız eğer kesin yapmaya karar verirseniz. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yapmaktan korkuyorsanız mahalledeki bilgisayarcıya götür. Yanlış bir hareketle bilgisayarını unutabilirsin.

Hocam, riske girmeye değmez. Götürün uzman kişilere yaptırın.

Kolay kolay bir şey olacağını düşünmüyorum. Zira ben profesyonel olmamama rağmen bilgisayarı söküp termal macunu yeniledim. Hatta birkaç yere de bulaştırdım. Bulaştırdıktan sonra bilgisayar açılana kadar yaşadığım gerilimi anlatamam. :) Tabi bende problem çıkmadı diye sende de çıkmayacak anlamına gelmez. Sadece çok fazla korkma yeter :)

Kendine güvenin varsa bu işin üstesinden gelebilirsin ama biraz da el becerin olması gerekiyor.

Bir bilgisayarcıya götürmek en iyi çözüm olacaktır. 3 yıllık makina olduğundan temizlenmesi iyi olacaktır hem temizlenir hemde termal macun yenilenir.
Laptop riskli bir iş en ufak bir hatada paket olabiliyor.
Örneğin ben bios pilini değiştiriken pil oturağını kırdım bantla duruyor şuan yerinde. Ama sen benim kadar beceriksiz olacaksın diye birşey yok fakat oldukça riskli bi iş.
Kendin yapacaksan farklı birkaç video izlemen tavsiyemdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı