Çözüldü Termal Macun Sürdükten Sonra Ekran Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

berat0398

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arma 3'te FPS drop yaşadığımdan dolayı termal macunu değiştirecektim ve fanın yandaki pedallarını çıkarttım (AMD işlemci). Çektim çektim fan gelmedi sonra bir çektim işlemciyle birlikte çıktı. Macun kaskatı kesilmişti. Sonrasında sildim eski macunu ve yeni macunu sürdüm (bu arada işlemcinin pinlerinde sorun yoktu kırık, yamuk falan). Taktım işlemciyi fanı da koydum pedalları zor bela kapattım (fan yerinden oynamıyordu) Fişleri falan taktım ve power düğmesine bastım ama ekran gelmedi. Sizce neden acaba böyle bir sıkıntıyla karşılaştım?

Edit: Çok özür dilerim boş yere bu konuyu açtım. Power supply'ın kablosunu çıkartmıştım fanı sökerken takmayı unutmuşum sonrasında. Takınca açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soketi zarar görmüş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucuyu düzgün takamadınız sanırım. Tekrar kontrol edin.

Aynı şeyi 2 yıl önce ben yaşadım. Fan çıkmadı bende zorlayarak çıkardım. Sonra işlemciyi çıkardım baktım herhangi bir sorun yok, geri taktım. Sonra bigisayarın ekranı açılmadı. Bilgisayarcıya götürdügümde ise anakart'ın yandıgını söyledi bende o bilgisayarı çöpe attım. Zaten 600-700 liralık bir bilgisayardı. :LOL:

Aynı sorun ben de eski bir bilgisayarda yaşamıştım. Onda görüntü gelmişti. RAM'e çarptıysanız veya soğutucuyu iyi takamadıysanız görüntü gelmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı