Termal Macun Yenileme Sonrası PC'nin Açılmaması

Frkn1453

Hectopat
Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarımı termal macununu yeniledim PC açılmamaya başladı. Termal macun surmeden önce PC'yi açtığımda 5-10 dk sonra donuyordu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci macunu, çok ince sürülmelidir. Fazla sürmeniz durumunda soketlere temas edip işlemciyi bozucaktır. Ayrıca termal macun vasıtayısla bozulan işlemciler garanti kapsamı dışında kalır. İşlemci yerinden oynamış olabilir çıkarıp yeniden takmanızı tavsiye ederim.

Donanımları takarken eksik bir şey yapmis olabilirsiniz, donanımlara zarar vermis olabilirsiniz. Anakartın ışığı yanıyor mu?

Hepinizi tek mesajla cevap vereyim macunu zaten ince durdum vidalar çok sıkı değil kabloları hepsi takılı eksik bişey yok anarkartın ışığı yanıyor USB takıyorum telefon şarj oluyor ama mouse klavye çalışmıyor
Ekranda sinyal yok yazıyor işlemciyi nasıl test edebilirm
Başka bir. Bilgisayardan ram söktum taktım yine olmadı
Power dan veya anakart dan olabilirmi yada anakart daki pili çıkarıp taksak olurmu
Koskoca technopat da şu sorunu çözebilecek yok mu
Olay çözuldu anakart çdaki pili çıkarıp geri taktım oldu

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı