Termal macunun 2 ayda 2 derece sıcaklık arttırması normal mi?

Makaleler
42
Yeni sürülmüş veya 1 haftalık macun ile 1 aylık macunun sıcaklık değerleri farklı olabilir diye duymuştum. Şu anda hem stres testlerim hem de oyun sıcaklıklarım iki ay öncesine kıyasla 2 derece civarı daha yüksek. Kasa ve işlemci fanı temiz. Yalnız bu 2 aylık sürede kasayı 3-4 kere söktüm, bu durum kasa fanında bir oynamaya vb. sebep olabilir mi?

Yeni sürülmüş veya 1 haftalık macun ile 1 aylık macunun sıcaklık değerleri farklı olabilir diye duymuştum. Şu anda hem stres testlerim hem de oyun sıcaklıklarım iki ay öncesine kıyasla 2 derece civarı daha yüksek. Kasa ve işlemci fanı temiz. Yalnız bu 2 aylık sürede kasayı 3-4 kere söktüm, bu durum kasa fanında bir oynamaya vb. sebep olabilir mi?
1 Ay önceki hava şartları ile şuan ki hava şartları bir mi? Mutlaka ortam sıcaklıkları değişir ve fark etse bile en fazla 6 ay sonra fark eder. Tabii ki bu kullandığınız macunun kalitesine göre değişebilir fakat öyle bir ayda bir sıcaklık artması diye bir şey olması doğal değil.

Yalnız bu 2 aylık sürede kasayı 3-4 kere söktüm, bu durum kasa fanında bir oynamaya vb. sebep olabilir mi?

Eğer fanı doğru taktığına eminsen olmaz. Ben de kasayı sürekli sökenlerdenim, problem yaşamadım.

Onun dışında 2 ayda 2 derece normaldir, ortama göre değişiklik de gösterebilir.

Yalnız bu 2 aylık sürede kasayı 3-4 kere söktüm, bu durum kasa fanında bir oynamaya vb. sebep olabilir mi?

Eğer montajda vs bir sıkıntı çıkmamışsa veya parçalardan birini zorlamamışsanız pek problem olacağını düşünmüyorum, esnetme gibi hareketler yaptıysanız başka.

Şu anda hem stres testlerim hem de oyun sıcaklıklarım iki ay öncesine kıyasla 2 derece civarı daha yüksek.

2 derece çok da yüksek değil, yani örneğin stres testinde 70 iken 72 olmasında pek sorun yok bence.

Uzun süreler boyunca işlemci sıcak çalıştırılmışsa macun daha çabuk kuruma yaşayabilir, tabii bunun için genelde 80+ dereceler gerekli ancak 75 derecede 6 saat de sebebiyet verebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı