Jasoelys

Picopat
Makaleler
15

Tesla Cybertruck'ın VIN numarası, aracın tüm detaylarını gözler önüne seriyor​

elon-musk-driving-production-candidate-tesla-cybertruck.jpg

Tesla Cybertruck, nihayet üretime girdi ve ilk araçlar şimdiden müşterilere teslim edilmeye başlandı. Bu, Cybertruck'ın VIN numarasının ilk kez kamuya açıklanması anlamına geliyor. VIN numarası, aracın üretim tarihini, modelini, motorunu ve diğer önemli özelliklerini ortaya koyuyor.

Cybertruck'ın VIN numarası, 17 karakterden oluşur. İlk üç karakter, aracın üretim yerini gösterir:

● 5YJ: Tesla'nın Fremont, California'daki fabrikası

Sonraki sekiz karakter, aracın modelini ve üretim tarihini gösterir:

● 2023-10-20: Aracın 20 Ekim 2023 tarihinde üretildiği anlamına gelir
● Y: Cybertruck'ın çift motorlu versiyonu olduğu anlamına gelir
● M: Cybertruck'ın Long Range versiyonu olduğu anlamına gelir

Son iki karakter, aracın motorunu gösterir:

● 1: Aracın 100 kWh pil paketine sahip olduğu anlamına gelir

Bu bilgilere dayanarak, ilk Cybertruck'ların çift motorlu, Long Range versiyonları olduğu ve 100 kWh pil paketlerine sahip olduğu sonucuna varabiliriz.

VIN numarası ayrıca aracın GVWR'sini de ortaya koyuyor. GVWR, aracın boş ağırlığı ve maksimum yük kapasitesinin toplamıdır. Cybertruck'ın GVWR'si 7.990 pound (3.623 kg) olarak listelenmiştir. Bu, Cybertruck'ın ağır hizmet tipi bir araç olduğunu gösteriyor. Cybertruck'ın VIN numarasının gelecekte ikincil pazarda aracın değerini belirlemede önemli bir rol oynayabileceği düşünülebilir. VIN numarası, aracın üretim tarihini, modelini ve motorunu doğrulamak için kullanılabilir. Bu bilgiler, aracın nadirliğini ve değerini belirlemeye yardımcı olacaktır.

Tesla, Cybertruck'ı ilk kez tanıttığı 2019 yılında, 39.900 $'lık giriş seviyesi, arkadan çekişli, tek motorlu bir model duyurdu. Ancak 2024 yılı için bu modelin üretilmeyeceği anlaşılıyor. Hatırlatmak gerekirse, çift motorlu model için ilk fiyat 49.900 $, üç motorlu model için ise 69.900 $ olarak belirlenmişti.
Kaynak:

Tank gibi araç vallahi. Dış görünümü çok hoş. Dış görünümü böyleyse, kim bilir iç görünüşü nasıldır...

Kendi fikrimce çöp. Tuş yok, kadran yok. Malzeme kalitesi nasıl olacak bilmiyorum, becerebilmişler mi bu sefer merak ediyorum.

Tank gibi araç valla. Dış görünümü çok hoş. Dış görünümü böyleyse, kim bilir iç görünüşü nasıldır...
Ben de çok beğendim. İçine baktım, hiç de fena değil. Ekranı çok büyük ve güzel. Bagaj hacmi de yeterli ancak böyle bir araç için daha geniş beklerdim. Onun haricinde menziline bakıp alınabilir. Fiyatı da aşırı pahalı değil. Birkaç sene sonra ikinci ele düşerse fiyatı sağlam düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı