Testosteron ve fiziksel güç

HiFiMAN

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Donanımı seven biriyim, burada bir aksilik olmazsa uzun süreler takılacağım. Dilimi ve ülkemi de seviyorum.

Ben 1.84 m ve 115 kg biriyim. Sporla uğraşmama rağmen yağ oranım yüksek. Makineler %29 gösteriyor ama ben daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bir tek bacaklarım kaslanabildi ama özellikle üst vücut çok yağlı.

Testosteron değerim ise sınırın altında. Toplam testosteron değerim 2.15 idi son ölçtürdüğümde. Oldukça az. İdeal değeri 3 birim fazla. Diyabetim de var ama ne kadar etkiler, bilemem. Şekerime dikkat ediyorum. Hedefim 80 kg olmak, hattına altına inmek ama kilo da veremiyorum. Çok fazla yeyip içtiğimi düşünmüyorum ama emin de değilim. 1.84 boya 75 kg olsam harika olur. Yeter ki yağlar gitsin. Çok yağlıyım.

Testosteron her zaman erkeklik hormonu olarak lanse edilmiştir, güç konusunda da sporcular bu hormonu alırlar. Hali hazırda fiziksel kuvvet olarak iyi durumda olan biri olarak testosteron almak istedim, ki ilerleyen zamanlarda da alacağım ama kilo vermeden ve şeker almayı kesmeden olmaz diye de düşünüyorum. Yarın diyetisyene ve üroloğa gideceğim. İlk ay 10 kg birden vermek istiyorum. Dilerim başarabilirim. Bu arada 161 kiloydum. Eğer kilo verdikten sonra da testosteron artmazsa iğneye direkt olarak başlayacağım ve ekstra dopingler de alacağım. Zira güç sporları hayatımdaki en önemli birkaç şeyden biri.

Ek olarak, tek elimde 141 kg kaldırırken olan fotoğrafımı, 50 kg dambılı bastığım fotoğrafımı ve tek elimde sırtımda yük taşırken şınav pozisyonunda durduğum fotoğrafımı sizlerle paylaşıyorum. Şu anda tek elimde 170 kg kaldırabilirim, iki elimde biraz daha fazla. Testosteron almak gücümü pik duruma getirecekse parasını karşılayıp, steroidi kullanacağım. Sevgilerle.

Dosya Ekleri

• 3406490_o5475.png
    3406490_o5475.png
    86,6 KB · Görüntüleme: 161
  • 3616879_o4409.jpg
    3616879_o4409.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 151
  • ddabea3cf30886ac9528642e39a5a8a7.jpg
    ddabea3cf30886ac9528642e39a5a8a7.jpg
    95 KB · Görüntüleme: 150
Hayret, adam Türkçenin içine etmiş, yorumuna dokunan olmamış.
Östrojen değerim düşük çıktı, çok sevindim. Demek ki hormonsal bir yağlanmadan ziyade, yemekten kaynaklı bir durum var. Testosteron biraz normal çıktı bu sefer ama daha da yükselmesi şart.

Geri
Yukarı