THALDRIN-GAMER sistem nasıldır?

Hocam telefondayım zaten şu an. Ekran kartı zaten Hepsiburada ve Teknobiyotik üzerinden satılıyor. Kasa desen yazsan internete ilk çıkan fiyat. İşlemci de aynı. O yüzden hem link atamadım hem link atmadım.

Teknobiyotik üzerinde 1660 Super 2376 TL, Hepsiburada 2.199 TL
Yine R5 1600 AF Teknobiyotik üzerinde 840 TL. N11'de 780 TL.
Diyeceğim o ki attığın fiyatlar ezbere yazılmış fiyatlar piyasa incelemesi yapıpta yazsaydın keşke malum dolarda çok uçtu.

Bu sistem nasıl peki tavsiye eder misiniz?

Teknobiyotik üzerinde 1660 Super 2376 TL, Hepsiburada 2.199 TL.
Yine R5 1600 AF Teknobiyotik üzerinde 840 TL. N11'de 780 TL.
Diyeceğim o ki attığın fiyatlar ezbere yazılmış fiyatlar piyasa incelemesi yapıpta yazsaydın keşke malum dolarda çok uçtu.

Ezber değil maalesef. Daha dün baktım. Her gün değişiyor fiyatlar. R5 1600 AF daha ucuz gibiydi.

Buyur güzel kardeşim 2750 TL tutuyor.Parçalar gayet üst düzey bütçe dahilinde. Sadece ekran kartı yok. Cuma günü ince hesap gaming gecesinde beğendiğin bir ekran kartı mutlaka gelir kalan 2250 TL ile çok rahat alırsın.

Anakart
Kasa+PSU
İşlemci
RAM
SSD
Hatta 1660 Super alıp üzerine RAM eklemesi bile yapabilirsin. RAM ve ekran kartı hariç kalan parçaları şuan daha fazla pahalanmadan almanı tavsiye ederim.

Buyur güzel kardeşim 2750 TL tutuyor. Parçalar gayet üst düzey bütçe dahilinde. Sadece ekran kartı yok. Cuma günü Inc'e hesap Gaming gecesinde beğendiğin bir ekran kartı mutlaka gelir kalan 2250 TL ile çok rahat alırsın.

anakart
kasa+PSU
işlemci
RAM
SSD
Hatta 1660 Super alıp üzerine RAM eklemesi bile yapabilirsin. RAM ve ekran kartı hariç kalan parçaları şu an daha fazla pahalanmadan almanı tavsiye ederim.

.

Peki ben de üstüne bunu eklesem.

.

Peki ben de üstüne bunu eklesem.
Olur gayet. Bu sisteme ilerde 8GB 3200 MHz bir ram daha eklersin. Tek sıkıntısı depolama oldu çok düşük kaldı depolama. Eğer 200 artırabilirsen bütçeni aynı markanın 480GB SSD'sini ekleyelim. 300 daha eklersen aynı RAM'den bir tane daha ekleyebiliriz. Yani 5500 TL'ye parçaların hiç biri dandik olmadan güzel bir sistem kurmuş olursun. Yükseltme derdi olmaz.

Olur gayet. Bu sisteme ilerde 8GB 3200 MHz bir ram daha eklersin. Tek sıkıntısı depolama oldu çok düşük kaldı depolama. Eğer 200 artırabilirsen bütçeni aynı markanın 480GB SSD'sini ekleyelim. 300 daha eklersen aynı RAM'den bir tane daha ekleyebiliriz. Yani 5500 TL'ye parçaların hiç biri dandik olmadan güzel bir sistem kurmuş olursun. Yükseltme derdi olmaz.

Ya eklemesine eklerim de maksat babama yük olmasın :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı