The American English Dil Kursu Nasıldır?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar metroda bu kurumun reklamlarını gördüm, internette de karşıma çıktı ve görüşmeye gittim.
Her ay 1 kur ve 8 ayda 8 kur şeklinde plan yapılmış. Kur geçilemezse 12. aya kadar ek ücret alınmıyor.
Tüm hocalar yabancı dendi ve 950TL fiyat istiyorlar.

Ücretin tamamını ödemeden kayıt yapamıyoruz dediler. Derse gireyim bir göreyim şansın yok anlayacağınız o ki.
Ne yapacağımı şaşırdım bu sebeple, karşıma ne çıkacağını bilmiyorum.

Şu an bu kurumun eğitimini alan veya fiyat ve detaylar üzerinden öneride bulunabilecek arkadaşlar var mıdır? Fiyat benim için bedava ancak mağdur olacağım oranda kötü bir eğitim çıkar mı karşıma bilmiyorum. İşkillendim anlayacağınız :)

res.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
8 kur veremeyeceklerinin ben de farkındayım :) Ekstra çaba ile mümkün olabilir yine de ancak çalışan kişiler için pek mümkün olmaz zannediyorum ki.

Amacım B2 - C seviyesinde akıcı bir şekilde konuşabilmek. Çevremde ingilizce bildiğini zannettiğim veya ingilizce bildiğini zanneden insanların ne seviyede olduğunu görmek amaçlı "Haydi konuşalım" dediğimde; basit bir muhabbette bile kem küm kelime düşündüklerini "Emmmm" "ıııımm" gibi zaman kazanma yöntemlerine sıklıkla başvurduklarını görüyorum. Göz kontağı kuramıyorlar hep bir düşünce halindeler.

Yani tüm bu olumsuz durumları yaşamadan akıcı bir şekilde konuşmak istiyorum. Kursa kayıt oldum ve başlayacağım çok yakında; bu fiyata memnun kalacağım gibi görünüyor. Benim de ekstra çabamla aşama kat edeceğime inanıyorum :)

Çoğu Ingilizce kursu saçma bir kitap üzerinden gerekli gereksiz gramer dosemekten başka bir sey yapmıyor. Kursun speaking kısmı iyiyse iş yapar. O takılmadan, duraksamadan konuşma speaking yaparak gelişiyor sadece. Kitap üzerinde kalanlar ise ülkenin biliyorum ama konusamiyorumcularini olusturuyor.

Online yabancı arkadaş edinmedi de öneririm. Bir süre sonra farkını hisseedeceksin. Konusurken ise gramer kurallarina takilmayin. Yurt dışındaki çoğu kisi konuşurken gramerdan bir haber iletişime geçiyor. Önemli olan kem kum etmeden derdinizi anlatabilmek ve karşıdakini anlayabilmek.

Efendim öncelikle ben de İngilizce öğreniyorum. Belirtmek isterim ki eğer C seviyesine çıkmak istiyorsanız bir kursa gidip zamanınızı kaybedersiniz. Çünkü halihazırda bir altyapıyla gideceksiniz ve orada belki sizin seviyenizde olmayan insanlarla karşılaşacaksınız.

Gelelim esas meseleye, isteğiniz seviyeye çıkmak için en doğru yol tamamen bilimsel makale okuyup text yazmaktan geçiyor. Bolca kelime görüp not almanızı, reading bittikten sonra ise bunları İngilizce olarak tanımlamaya çalışmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca speaking için makaleleri sesli okurken sesinizi kaydedip, daha sonra tekrar tekrar dinlemenizi öneririm. Bu hem listening skillerinizi hem de telaffuz gücünüze katkı sağlar.

Havalı olsun diye azıcık yabancı kelime kullandım, affedin :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı