Çözüldü The Finals oyuna girerken "0x80070001 yanlış işlev" hatası veriyor

• Konuyu başlatan Rraey
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 558
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rraey

Hectopat
The Finals oyununa girerken DirectX hatası alıyorum. DLL setup kurdum, tekrar veriyor.

dsss.png

Dosya Ekleri

• 1704192280472.png
    1704192280472.png
    365,8 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıdaki konumdan belirtmiş olduğum DLL dosyalarını silin. Sildikten sonra DirectX kurulumunu yapın. Kurulum esnasında Bing Bar seçeneğini işaretlemeyin.

Silinecek DLL dosyaları;

D3DCompiler_43.dll
xinput1_3.dll

Dosya konumu;

C:\Windows\System32\D3DCompiler_43.dll
C:\Windows\System32\xinput1_3.dll

Daha sonra Epic Games Launcher'ı çalıştırın.
Aşağıdaki konumdan belirtmiş olduğum DLL dosyalarını silin. Sildikten sonra DirectX kurulumunu yapın. Kurulum esnasında Bing Bar seçeneğini işaretlemeyin.

Silinecek DLL dosyaları;

D3DCompiler_43.dll
xinput1_3.dll

Dosya konumu;

Çözüm
Aşağıdaki konumdan belirtmiş olduğum DLL dosyalarını silin. Sildikten sonra DirextX kurulumunu yapın. Kurulum esnasında Bing Bar seçeneğini işaretlemeyin.

Silinecek DLL dosyaları;

D3DCompiler_43.dll
xinput1_3.dll

Dosya konumu;

Dünkü açtığım konuda dediğin şeyleri yaparken yanlışlıkla birkaç DLL daha eklemiş sürümleri ve tarihleri farklı ama aynı isimle birden çok DLL ve kopyaları varmış. Nasıl başarmışım bilmiyorum ama onları komple silip Direct X tekrar başlatıp SFC /scannow da yapınca düzeldi. Teşekkürler yardımın için. <3

Oyunu açabildiniz mi peki?

Dünkü açtığım konuda dediğin şeyleri yaparken yanlışlıkla birkaç DLL daha eklemiş sürümleri ve tarihleri farklı ama aynı isimle birden çok DLL ve kopyaları varmış.

Kurulum paketi üzerinden ise yanlışlıkla DLL dosyası eklenme ihtimali yok. Yukarıdaki dosyalar manuel olarak indirilip eklenmiş gibi duruyor. Raporda da bu yüzden hatalı görünüyordu.

Son düzenleme:
Oyunu açabildiniz mi peki?

Kurulum paketi üzerinden ise yanlışlıkla DLL dosyası eklenme ihtimali yok. Yukarıdaki dosyalar manuel olarak indirilip eklenmiş gibi duruyor. Raporda da bu yüzden hatalı görünüyordu.

K. B dün yazım hatasından susturma attılar diğer hesaba geçtim ondan da çoklu hesaptan 1 günlük atmışlar diğer hesabı da komple banladılar çözümü bulup kaçtı gibi oldu o yüzden yazayım dedim sağ ol evet açıldı dediğin gibi manuel attığım için olmuş.

Geri
Yukarı