The system has experienced boot failures because of overclocking

CanWeston

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcime resimde belittiğim gibi overclock yapıp 3.4 GHz çıkmasını sağlıyordum. Sisteme Kingston marka 4 GB RAM bozulduğundan ötürü yine 4 GB Kingston 4 GB 1600 MHz RAM aldım. Ancak bu RAM'i takıp overclock yapınca da resimdeki hatayı almaya başladım. 2 tane de 2 GB soğutuculu kingston RAM var. Ben eski RAM çıkartıp aynı değerde RAM alınca bu sorunu yaşıyorum. Acaba neden ? Teşekkür ederim.

6f4632bc-786c-4499-a670-588cb5c2a765.jpg
f9f01f32-1ee8-4ba5-8572-607a7e0a073e.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OC olmadan sistem sorunsuz bir şekilde açılıyor mu ? Eğer açılmıyorsa sorununuz RAM'ın overclock olmamasından kaynaklanıyor gibi gözükmekte ayrıca her işlemci aynı değerde overclock olmadığı gibi her RAM de aynı değerde overclock olmaz nedeni her ikisinin yapısında olan silikonun kalitesinden kaynaklanmaktadır sizin söylediğiniz gibi eski RAM'ınız daha kaliteli silikona sahip olduğu için olması gerekenden daha yüksek çalışabiliyorken aynı marka ve model olmasına rağmen yenisi sorun çıkarmakta bu biraz şans işidir. Önerim yapığınız overclock değerini biraz daha aşağı çekmek olacaktır ama asıl önerim 2,8 Ghz den 3,XX değere ne kadar çıkarsanız çıkın asıl performansınızın maksimum %3-5 fazlasını alırsınız ayrıca işlemciye fazladan yük bindirirsiniz şahsi önerim overclocksuz kullanmanızdır.
OC olmadan sistem sorunsuz bir şekilde açılıyor mu ? Eğer açılmıyorsa sorununuz RAM'ın overclock olmamasından kaynaklanıyor gibi gözükmekte ayrıca her işlemci aynı değerde overclock olmadığı gibi her RAM de aynı değerde overclock olmaz nedeni her ikisinin yapısında olan silikonun kalitesinden kaynaklanmaktadır sizin söylediğiniz gibi eski RAM'ınız daha kaliteli silikona sahip olduğu için olması gerekenden daha yüksek çalışabiliyorken aynı marka ve model olmasına rağmen yenisi sorun çıkarmakta bu biraz şans işidir. Önerim yapığınız overclock değerini biraz daha aşağı çekmek olacaktır ama asıl önerim 2,8 Ghz den 3,XX değere ne kadar çıkarsanız çıkın asıl performansınızın maksimum %3-5 fazlasını alırsınız ayrıca işlemciye fazladan yük bindirirsiniz şahsi önerim overclocksuz kullanmanızdır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı