Çözüm "The version of AMD Radeon Software you have launched is not compatible" hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam bende de aynı şekilde OCCT de Power testi başlattığımda anında ekran gidiyor. PSU'yu mu değiştirdiniz? Kaç saattir uğraşıyorum vallahi canım çıktı.

Kardeşim ben balata spreyi ile iç temizliğini yaptım sonra ekran kartına gelen kabloyu değiştirdim sorun gitti bende anakarta takılan 24 pin kablosunun da tam oturduğundan emin ol. Kolay gelsin. Sen anlamıyorsan PSU değiştir derim.

Bir gün ekranınız bir anda karardı ve monitörünüz "No Signal" dedi. PC'nizi yeniden başlattıktan sonra ekranın masaüstünde çok donduğunu gördünüz. AMD Adrenalin'i açmaya çalıştınız ve karşınıza bu hata çıktı: "The version of AMD Radeon Software you have launched is not compatible with your currently installed AMD Graphics Driver"

Eki Görüntüle 1958785

Geçici Çözüm

Driverı silip yeniden yüklediniz fakat 2 hafta sonra aynı şey oldu. Bunun sebebi Windows'un sizi kendi bildiği driverı yüklemeye zorlamasıdır, çözüm ise Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > AMD Ekran Kartınız -sağ tık- > Özellikler > -üstten sürücü sekmesini seçin- > "Sürücüye Geri Dön" seçeneğidir.

Eki Görüntüle 1958794

Kalıcı Çözüm

Yöntem 1 [İşe Yaramıyor]:

Ancak böyle uğraşmak sinir bozucu olduğundan Windows Driver Update'i kalıcı olarak kapatmak isteyeceksiniz. Bulacağınız ilk rehberler sizi Sistem Özellikleri'nden Driver Güncellemelerini kapatmanızı önerecek. Şunu söylemeliyim ki, bu işe yaramamakta.

Eki Görüntüle 1958801

Yöntem 2 [Çalışıyor]:

Ancak merak etmeyin, işe yarayan bir yöntem var fakat bu yöntem Windows Pro ve Enterprise sürümleri için geçerli. Home sürümlerinde yok.

Windows'un arama yerine "Grup İlkesini Düzenle" yazın ve tıklayın.
Eki Görüntüle 1958807

Bilgisayar Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri > şeklinde gidin, en aşağılarda Windows Update göreceksiniz.

Eki Görüntüle 1958815

Ardından "Windows Güncelleştirmeleri olan sürücüleri dahil etme" kısmına tıklayın, sizde "Yapılandırılmadı" olarak görünecek.

Eki Görüntüle 1958816

Sol yukarıdan "Yapılandırılmadı" yerine "Etkin" seçin ve Uygula'ya tıklayın.

Eki Görüntüle 1958819

---------------------------------

Bir RX 6600 kullanıcısı olarak bu sorun sinirimi bozuyordu ve ikinci yöntem için bir Türkçe kaynak göremedim. Bu eksiklikten dolayı bir rehber hazırladım.

Eki Görüntüle 1958841
Hocam benimki windows 11 home bende işe yarar mı?

Hocam benimki windows 11 home bende işe yarar mı?
Home sürümü olması nedeniyle, sadece genelde işe yaramayan adımı deneyebilirsiniz.

Yinede denemekte fayda var.

Geri
Yukarı