The Walking Dead dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bazı karakterler dışında gayet iyiydi diğerlerinin ölümü. Diğer diziler gibi bir karakter o dizide oynuyor diye 10 sezon oynatmadılar tadında bitirdiler. Zaten diğer dizilerden farklı kılan şey insanı şaşırtmasıdır. Şahsen Shane öldüğünde çok şaşırmıştım. Bu yüzden sırf 1-2 karakter kötü işlendi diye diziye kötü demek uygun olmaz.

Virüsü bence o laboratuvar bölümündeki adam yaptı.
O adamın da öldüğünü düşünmüyorum ilerki bölümlerde tekrar ortaya çıkacak bence.
Hep şöyle düşünürüm ben, klasik ülkeler arası süren savaşta yapılan biyolojik silah saldırısı v.s...

Bence yanlış düşünüyorsun. Filmin ana karakteri Rick'i öldürmek nedir ya .ve onun gibi bir sürü kişiyi öldürdüler sürekli şok yaratıyorlar biliyoruz fakat gereksiz buyüzden her sezon ortalama 15 milyon izleyiciye ulaşan twd 9-10. sezonda 9 milyondu.

Rick Grimes ölmedi ki. Onun için ayrı bir film üçlemesi yapılacak diye biliyorum.

Aslında dizide çizgi romana göre iyi şeylerde var darly karakteri sadece dizide var ve en sevilen karakter o şu an.
Evet Darly yok çizgi romanlarda ama dizide birçok durumda günü o kurtarıyordu. O olmayınca kurtulmaları daha zor ve heyecanlı oluyor çizgi romanda . Ayrıca çizgi romanlarda ve dizide karakterlerin ölüm zamanları farklı olabiliyor. Mesela 2. sezonda ölen bir karakter çizgi romanda sonlara doğru ölüyor. Çizgi romanlar daha vahşi diziye göre ölüm sahneleri vs olarak. Dizide belirli yaş grubunu tutturmak için biraz kırpmışlar onları ama vahşi olması daha gerçekçi oluyor bence. Ayrıca çizgi romanlar siyah-beyaz şekilde yapılmış daha dramatik ve karamsar bir ortam olsun diye (bence matbaa maliyeti de varda ). Birde çizgi romanlar yanlış hatırlamıyorsam 170 sayı sürüyor ve her sayı ortalama 22 sayfa diye düşünülebilir. Diziyi fazla uzattılar diye düşünüyorum, daha kısa ve yoğun olabilirdi bölümler.
Dizide bazı bölümler bir yerden sonra rutine bağlıyordu maalesef. Biraz konuşurlar, birisinin canı sıkkındır onu neşelendirirler, bir iki jumpscare olur, birçok zombi vururlar ve yine konuşurlar karamsar şekilde. Önemli bölümler haricinde genelde böyle geçtiğinden sıkılmıştım ben.

Son düzenleme:
İsterse tüm karakterler ölsün. 3948838582885 bölüm sürsün. TWD en iyi dizidir change my mind.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…