Sürprizbozan The Witcher 2 son boss ile savaşılacak mı?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ece Laichester

Kilopat
Daha fazla  
Abiler çok kısa bir soru sorayım, bir yerde ejderhanın saskia olduğunu görmüştüm tam emin değilim ama. Oyunu ilk bitirdiğimde Roche'un yolunu seçmiştim bu sefer ıorweth'in yolunu seçeyim dedim. Ejderhayla savaşmak istemiyorum eğer saskia için stannisi öldürmeyip kanını almazsam saskia ölür mü? Saskia ölürse ejderhayla savaşmak zorunda kalmam değil mi? Yoksa her halükarda savaşacak mıyım bossla?

Abiler çok kısa bir soru sorayım, bir yerde ejderhanın saskia olduğunu görmüştüm tam emin değilim ama. Oyunu ilk bitirdiğimde Roche'un yolunu seçmiştim bu sefer ıorweth'in yolunu seçeyim dedim. Ejderhayla savaşmak istemiyorum eğer saskia için stannisi öldürmeyip kanını almazsam saskia ölür mü? Saskia ölürse ejderhayla savaşmak zorunda kalmam değil mi? Yoksa her halükarda savaşacak mıyım bossla?
Bence bir şeyi değiştirme aynı yolda devam et.

Son düzenleme:
Iorweth ile oynarken saskia'yı kurtarma ihtimalin var. Büyüyü kaldırıp kendi yolunuza bakıyorsunuz. Arkadaşımla farklı yolları oynayarak bitirdiğimizde fark etmiştik. İsterseniz nasıl kurtarabileceğiniz hakkında spoiler verebilirim.

Saskia, İkinci Bölüm'de hiçbir şekilde ölmüyor, eğer öldürmediysen Stennis'den alamadığın kanı sisin diğer tarafında Henselt'ten alıp kurtarıyorsun. Üçüncü Bölüm'de de Saskia'yla her türlü savaşıyorsun. Öldürme ya da canını bağışlama seçeneği her zaman var iki tarafta da.

Sadece Iorveth tarafında ayrıca Saskia'nın üzerindeki büyüyü kaldırabilme mevzusu var, onun da pek bi' olayı yok. Resmi çizgi romanda hiç taraf bahsi geçmeden hayatta olduğu ve büyüden kurtulduğu anlatılıyor zaten.

Anlatırsan güzel olur ya.
Oyunu oynamaya devam edin. Şehre sızdıktan sonra Flotsam'da Iorweth'i esir gösterdip sızdığınız gibi Iorweth sizi esir gösterip hapisheneye sızmanızı isteyecek. Ya kabul edip hapishaneye sızacaksınız ya da kanalizasyonlardan gizlice gireceksiniz. Kolaylık için Iorweth'in teklifini kabul etmek daha mantıklı bana göre. Hapishanedeyken Philipa ile yan yana olcaksınız. Radovid Philipa'nın gözlerini oydurduktan sonra ayrılacak. Bu boşlukta Iorweth sizi kurtarmaya gelicek fakat Philipa kendisini kurtarmanız karşılığında Saskia'nın büyüsünü kaldırabilecek bir hançer teklif edicek. Triss'i kurtarmaya gidebilir ya da Philipa'yı kanalizasyonlardan çıkarıp hançeri vermesi için zorlayabilirsiniz. Philipa kesinlikle daha mantıklı Triss'i zaten Letho koruyor. Bundan sonrasında Göreve devam edip Philipa'nın saklandığı evin üst katındaki sandıktan mührü golem'i yenerek kaldırın. Mühür kalktıktan sonra sandıktan hançeri alın ve oyunu normal şekilde Saskia ile dövüşüp bitirin. En sonda size hançeri kullanmak için seçenek sunacaktır.

Geri
Yukarı