Thermal Grizly Sıvı Metal Termal Macunun Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Arkadaşlar ben bu ürünü alırken araştırdım 3 günlük bir kargo süreci oldu ve bu süreçde türlü türlü videolar izledim ısı engelleyici bant alıp onunla ekran kartının çipsetinin etrafını kapadım yavaş yavaş sürdüm nokta kadar dokundurup dağıttım fakat işlemciye geldiğni de sıra işlemcide sıkıntı yaşadım ben bunu almadan önce sordum satıcıya sürebilrsiniz dedi ve gelinen sonuç bu. Ne troll peşindeyim ne farklı bir algı arayışındaıym sadece ben alüminyumda nasıl böyle bir tepkime verir acaba kandırıldımmı diye düşünüp bu konuyu açtım yerin dibine gömmüşsünüz resmen.

Arkadaşlar ben bu ürünü alırken araştırdım 3 günlük bir kargo süreci oldu ve bu süreçde türlü türlü videolar izledim ısı engelleyici bant alıp onunla ekran kartının çipsetinin etrafını kapadım yavaş yavaş sürdüm nokta kadar dokundurup dağıttım fakat işlemciye geldiğni de sıra işlemcide sıkıntı yaşadım ben bunu almadan önce sordum satıcıya sürebilrsiniz dedi ve gelinen sonuç bu. Ne troll peşindeyim ne farklı bir algı arayışındaıym sadece ben alüminyumda nasıl böyle bir tepkime verir acaba kandırıldımmı diye düşünüp bu konuyu açtım yerin dibine gömmüşsünüz resmen.
Sıvı metal şuan piyasada o kadar az cihazda kullanılıyor ki bildiğim tek örneği PS5. Üstelik iletken de olduğu için anakarta damlatacağınız tek bir miligram size bütün bilgisayarınızın kısa devre yapmasına sebep olabilir. Resimlerden de gördüğüm kadarıyla işlemciye uygularken etrafıma hiçbir koruyucu önlem almamışsınız. Daha önce hayatınızda bunu hiç uygulamadıysanız, kendi başınıza ilk defa bunu yapmak imkansıza yakın. Keşke bir bilenin yanında yapsaydınız. Aliminyum ve Bakır yüzeye zararlı olan bir maddeyi başka hangi tür bir soğutucuda kullanılabilir çok merak ediyorum. İşlemci soğutucularında çünkü çoğu aliminyum ve bakır.

Bilgisayar açık durumda şu an çalışıyor fakat hızlı bir şekilde yeni macun sipariş etmem lazım.

Sıvı metal şu an piyasada o kadar az cihazda kullanılıyor ki bildiğim tek örneği PS5. üstelik iletken de olduğu için anakarta damlatacağınız tek bir miligram size bütün bilgisayarınızın kısa devre yapmasına sebep olabilir. Resimlerden de gördüğüm kadarıyla işlemciye uygularken etrafıma hiçbir koruyucu önlem almamışsınız. Daha önce hayatınızda bunu hiç uygulamadıysanız, kendi başınıza ilk defa bunu yapmak imkansıza yakın. Keşke bir bilenin yanında yapsaydınız. Alüminyum ve bakır yüzeye zararlı olan bir maddeyi başka hangi tür bir soğutucuda kullanılabilir çok merak ediyorum. İşlemci soğutucularında çünkü çoğu alüminyum ve bakır.

Çok teşekkür ediyorum iyi niyet ve güzel düşüncelerin için ama iletkenlik engelleyici bant uygulaması yapmıştım anakart üzerinde görünüyor bir de çok dikkat ettim mesele şu fanı takmak içn üstüne koydum garip bir koku sonrası fark ettim.

Geri
Yukarı