Thermaltake Smart RGB PSU kapalıyken anlık akım geçmesi

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Böyle bir sorun başladı. Kulaklığım USB portuna bağlı olduğu sürece ışıkları açık oluyor ve ben de bundan rahatsız olduğum için PSU'yu arkasındaki Switch ile kapatıyorum fakat son birkaç gündür PSU'nun kapalı olmasına rağmen kulaklığa anlık ışık gelip gidiyor. Bunun zamanı da yok; bazen gecenin bi' vakti (hatta bugün sabah uyandığımda bile gördüm), bazen PSU'yu kapattıktan hemen sonra. Sorun çok garibime gitti, anlam veremedim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

PSU: Thermaltake Smart RGB 700W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun teşkil edebilir. Thermaltake hala doğru düzgün PSU üretmeyi beceremiyor.

Modeline göre değişir.

Böyle bir sorun başladı. Kulaklığım USB portuna bağlı olduğu sürece ışıkları açık oluyor ve ben de bundan rahatsız olduğum için PSU'yu arkasındaki Switch ile kapatıyorum fakat son birkaç gündür PSU'nun kapalı olmasına rağmen kulaklığa anlık ışık gelip gidiyor. Bunun zamanı da yok; bazen gecenin bi' vakti (hatta bugün sabah uyandığımda bile gördüm), bazen PSU'yu kapattıktan hemen sonra. Sorun çok garibime gitti, anlam veremedim. Bu bir sorun teşkil eder mi?

PSU: Thermaltake Smart RGB 700W.

Garantilik bir durum yok. BIOS üzerinden ErP ayarını değiştirmeniz gerekiyor.
Bende yakın zamanda değiştirdim PSU modellini bende de oluyor. Ben prizden kapattığım için olmuyor anakartın ışığı arada anlık yanıp gidiyordu bende de. ErP ayarını bir dene olmadı Windows'dan güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatmayı deneriz.

Modeline göre değişir.

Garantilik bir durum yok. BIOS üzerinden erp ayarını değiştirmeniz gerekiyor.
Bende yakın zamanda değiştirdim PSU modellini bende de oluyor. Ben prizden kapattığım için olmuyor anakartın ışığı arada anlık yanıp gidiyordu bende de. Erp ayarını bir dene olmadı Windows'dan güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatmayı deneriz.

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Erp ayarını değiştireceğim sonra tekrar burada geri dönüş yaparım fakat garibime giden PSU'yu arkadan kaptmama rağmen gecenin bir vakti akım geçmesi ve sonucunda diğer bileşenlere zarar gemesinden korkuyorum.
Düzenleme: Erp enabled S4+S5 yaptım kapalıyken güç vermeyi kesti ama şu an emin olamıyorum acaba o anlık geçen akım hala geçiyor mu çünkü hiç ışık yanmıyor.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Erp ayarını değiştireceğim sonra tekrar burada geri dönüş yaparım fakat garibime giden PSU'yu arkadan kaptmama rağmen gecenin bir vakti akım geçmesi ve sonucunda diğer bileşenlere zarar gemesinden korkuyorum.
Düzenleme: Erp enabled S4+S5 yaptım kapalıyken güç vermeyi kesti ama şu an emin olamıyorum acaba o anlık geçen akım hala geçiyor mu çünkü hiç ışık yanmıyor.
Bu endişenle ilgili konu açabilirsin daha teknik bilgi veren olacaktır ama ben bir sorun olacağını düşünmüyorum aynı soruyu bende sormuştum. Bir sorun olmayacağını söylediler. Çokta kötü bir PSU değil korumasız modellere göre en azından. Çok endişen varsa akıllı priz alabilirsin kendine uygulama üzerinden prizi kapatıp açarsın.

Bu forumda nefes alırken bile dikkatli alıyorum olmadık yerde ceza alabiliyorum da. Zaten bu konu var diye fazladan bir konu açmak istemedim. Dediğim gibi ürünün bozuk olabileceğini düşünüyordum sonuçta PSU’yu güçten kesiyorum ama yine akım geçiyor tabi siz daha önce bu konuyla alakalı konu açtıysanız ve sorun olmayacağı söylendiyse problem yok. Teşekkür ederim

Geri
Yukarı