Thermaltake Water 3.0 çalışmama sorunu

parya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugun sıvı sogutma satın aldım. Thermaltake water 3.0 performer markalı. Taktım bios ta sıcaklık uctu gitti. 70 dereceyi gördüm fan çalışıyor ama ısı bios ta 70 dereceye geliyor. İşlemcim 4790k.
Biraz araştırma yaptım sıvı sogutma temizlenmesi gerekliymiş içindeki sıvı boşaltılması gerekliymiş. Bunda da böyle birşey mi yapmam lazım tecrübeli arkadaşlardan yardım etmelerini rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle birşey yapmanıza gerek yok. Çünkü hazır su soğutma kullanıyorsunuz. Custom olsa su değişmesi gerekir, tube'lar temizlenmesi gerekir vs... Her neyse şimdi sizin sorununuza gelelim. Radyatör'ün fanını CPU fan'a taktınız mı ? Ayrıca bir fotoğraf atma imkanınız var mı ? Vidaları iyi sıktığınıza emin misiniz ?

Aynı sorunu bir arkadaşım yaşamıştı ve çözümü şöyle.
  1. Termal macunun iyi dağıldığından emin ol, az da olmasın çok da işlemcinin üzerini örtsün yeter.
  2. Pompa ve fan kablolarını tak. Pompayı CPU fan girişine takman gerek.
  3. Sıvı soğutucunun işlemci üzerine gelen kısımda bir bant var o bandı kaldırdığından emin ol ve vidaları sonuna kadar sık.
Sistemin fotoğrafını gönderirseniz size daha da yardımcı olmaya çalışacağım.

Yazım yanlışım olmuş cevap yazamadım sıvı sogutucudan kurtuldum zalman cnps12x alarak sorunu çözdüm teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı