Thor çekici yapmak mümkün mü?

Flıffuwq

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında öyle mıknatıs olayı var ama bulur musun bilemem. Kaç sene evvel tatilde yüzerken kızının belinde mıknatıs vardı annesi ise onu istediğinde kendisine doğru çekiyordu. Nasıl bir mantığı var bilmiyorum ama öyle bir şey bulursan yaparsın.

Ama eğer para kazanmayı düşünmüyorsan vazgeçmeni tavsiye edebilirim. Çünkü mıknatıs öyle oyun oynanacak bir şey değil. Hadi diyelim sana gelmesi için güçlü bir mıknatıs ayarladık sana doğru geliyor. Unutmuyor musun kolunu kırabileceğini? Sonuçta o mıknatısın ağırlığı var ilk önce. Sana gelecek hızla veya mıknatısın gücünde senin onu ekstradan bir de mıknatısı kırmaması için durdurman gerekecek. Ki artık eline o kadar güçlü mıknatısı nasıl koyacaksan. Ki elektromıknatıs bile olsa gereksiz bir uğraş olur.

Üstte neden gereksiz saçma akla mantığa sığmayacağını açıkladım. Sen ister anla ister anlama beni bağlamaz. Hayırlı geceler. Ezan okunmadan su içeyim yarın süzülmeyeyim. Uykuda var zaten. Oturmuş sana laf anlatıyorum. Akıl akıl gel bana takıl. Cidden niye ben bu kadar yazdım bilmiyorum. Can sıkıntısı herhalde. Neyse ben gidiyorum Allah'a emanet olun hayırlı sahurlar ve sosyaller.

Yapacağın çekicin dış yüzeyi metalden olduğunda ağır olur. Belki çekicin tamamını plastikten yaparak hafif olmasını sağlar ve sap kısmına bir başka mıknatıs koyarsan 2 mıknatısın birbirini çekme durumu daha kuvvetli olur. Yarım metreden etki edebilecek o kadar güçlü mıknatısı elde etmenin maliyeti ve imkanı ne olur bilemiyorum. Mıknatısın elektronik cihazların üzerindeki etkisini bilmiyorum, eğer varsa dikkatli ol telefona falan zarar verme.

Yeni konular

Geri
Yukarı