ThrottleStop, BD Prochot ayarı kalıcı nasıl yapılır?

647765

Picopat
Selam, aşağıdaki sistemi topladığım ilk günden beri oyunlarda işlemci sıcaklığı arttığında thermal throttle oluyor, bu da oyunlarda anlık takılmaya sebep oluyor. Fakat ThrottleStop'dan BD Prochot'u kapatınca bu sorun ortadan kalkıyor. BD Prochot'u sistemden kapatmak mümkün mü yazılım kullanmadan? Yani PC'yi her açtığımda ThrottleStop'a girip kapatmak istemiyorum. 83 dereceyi geçince genelde thermal throttle başlıyor ve 83 derecenin çok yüksek bir sıcaklık olduğunu düşünmüyorum.

Zotac GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge 8 GB.
Intel Core i7 11700 2.50 GHz.
G.Skill 2x8GB Ripjaws V 3600MHz RAM.
Gigabyte H510M h
3200MHz(OC) M.2 1200p mATX anakart.
165 Hertz AOC monitor 1080p.
1TB HDD, 500GB SSD X Windows 10.
Soğutucu: Hyper 212 Black Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, aşağıdaki sistemi topladığım ilk günden beri oyunlarda işlemci sıcaklığı arttığında thermal throttle oluyor, bu da oyunlarda anlık takılmaya sebep oluyor. Fakat ThrottleStop'dan BD Prochot'u kapatınca bu sorun ortadan kalkıyor. BD Prochot'u sistemden kapatmak mümkün mü yazılım kullanmadan? Yani PC'yi her açtığımda ThrottleStop'a girip kapatmak istemiyorum. 83 dereceyi geçince genelde thermal throttle başlıyor ve 83 derecenin çok yüksek bir sıcaklık olduğunu düşünmüyorum.

Zotac GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge 8 GB.
Intel Core i7 11700 2.50 GHz.
G.Skill 2x8GB Ripjaws V 3600MHz RAM.
Gigabyte H510M h
3200MHz(OC) M.2 1200p mATX anakart.
165 Hertz AOC monitor 1080p.
1TB HDD, 500GB SSD X Windows 10.
Soğutucu: Hyper 212 Black Edition.
Bu işlemcinin ısınması normal ama bu soğutucu ile 83 dereceleri görüyorsa orada bir sıkıntı vardır. Termal macun en son ne zaman değişti? Hangi marka kullandınız? Bence sistemde bir şeyler yanlış.

Bu soğutucu ile 83 dereceleri görüyorsa orada bir sıkıntı vardır. Termal macun en son ne zaman değişti? Hangi marka kullandınız? Bence sistemde bir şeyler yanlış.
sistemi topladığım ilk günden beri bu sorun var. yani termal macun eskimiş olamaz bence. sorunun ne olduğunu çözmeyi çok denedim ama anlayamadım.

sistemi topladığım ilk günden beri bu sorun var. yani termal macun eskimiş olamaz bence. sorunun ne olduğunu çözmeyi çok denedim ama anlayamadım.
Normalde yılda bir termal macun değişmeli bana göre. Eğer macun değişeli ya da sistem alınalı uzun zaman olduysa siz bence termal macunu değiştirin bilginiz varsa. Sistem toplanırken hata yapılmış olabilir termal macun konusunda. Hazır sistem olarak aldıysanız ve soğutucu değişimi yaptıysanız hazır sistem hazırlanırken kullanılan termal macun kalitesiz olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı