Rehber ThrottleStop ile Undervolt ve CPU Tuning

CPU Core ve CPU Cache ayarlarında -300'ün üzerine çıkabilmem normal mi?

İlginç değil. Ekstra voltaj veriyorsunuz. + değer giriyorsunuz. Fazlalık voltaj bozulmasını sağlayabilir. Durun ve - Offset verin. Yazıda yanlış hatırlamıyorsam - değer girdiğinize emin olun diye de yazmış olmalıyım.

Ekstra voltaj yüzünden akımsal daralma sebebiyle yavaşlıyor olabilir. Voltajı almalıyız. Voltajı vermek değil.

- yokmuş pardon. Var gibi gördüm o an.

Az daha abartsaydınız çok büyük sorunlar yaşayabilirdiniz. Fazla voltaj birimlere çok zarar verir hele ki stres testinde.
Hemen - değerlere dönün. -60 ile başlayın ve - yönünde denemeler yapın.
Benim işlemcide sıkıntı yoktur umarım. Tersine de gidebiliyorum.

Silikon titanyum mübarek.
-250 verdiniz ve evet. Valla uygulanıyor gösteriyor. CPU Core'u da -250 yapın. Ardından direkt TS Bench yapın.

Sistem üreticisi kim bu arada?
Lenovo IdeaPad L340 Gaming kullanıyorum.

-90 yapabildim en fazla CPU Core'u. Birinden bayağı kısıp diğerinden az kısabiliyorum.

Lenovo IdeaPad L340 Gaming kullanıyorum.

-90 yapabildim en fazla CPU Core'u. Birinden bayağı kısıp diğerinden az kısabiliyorum.
Cache daha önemli. Ama bazı sistemlerde ısınmaya pek etki etmeyebilir. Çünkü Cache Offset'i Core'dan daha düşükse ayarlar geçersiz sayılabiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…