Rehber ThrottleStop ile Undervolt ve CPU Tuning

Önemli değil. Arttırdığında tamamını kullanmayacak ihtiyacı kadar kullanır. Performans için arttırın.
Tamamdır hocam. Son olarak da Forza'da denerken mavi ekran yediğim için CPU Core'u -80'e, CPU Cache'i -50'ye çektim. Uzun sürede UV'nin zararlı olmayacağından eminsiniz değil mi?

Tamamdır hocam. Son olarak da Forza'da denerken mavi ekran yediğim için CPU Core'u -80'e, CPU Cache'i -50'ye çektim. Uzun sürede UV'nin zararlı olmayacağından eminsiniz değil mi?

Sistemin kararlılığını bozacak kadar olsa zaten mavi ekran falan verir. Voltaj düşürmenin bir zararı olacağını sanmıyorum.

Sistemin kararlılığını bozacak kadar olsa zaten mavi ekran falan verir. Voltaj düşürmenin bir zararı olacağını sanmıyorum.
Fortnite ve Fall Guys gibi oyunlarda -100 Core, -65 Cache'te bir sorun olmadı fakat Forza'da mavi ekran verdi 2 kere. O yüzden düşürdüm değerleri, umarım bir sorun çıkmaz. Daha yeni aldım kendisini, uzun yolumuz var

Yoktur.

TS Bench oyunda çektiği güçle hemen hemen aynısını çekiyor. Prime95 ile OCCT GPU testi yapın. Bir de sadece Prime95 ile yapın. 2 sonucu da atın.

Hocam normal mi bu değerler? İşlemci hızı çok yavaş gibi.

Hocam stres testini bitirince işlemcinin frekansı 4 GHz'in üstüne çıktı. Çok fena frekans kısıyor.

@erengore

Son düzenleme:
Hocam ben cache 60, core 120 yapmama rağmen r23 testi ve time spy testinde mavi ekran yemiyorum oyuna girince 2-3 dakkika sonra mavi ekran veriyor. Buraya kadar herşey normal ama 100-60, 80-60, 60-60 değerlerini vermeme rağmen mavi ekran veriyor. Durumun uv ile alaklı olduğundan eminim çünkü uv kaldırınca mavi ekran yemiyorum. sizce silikon kalitesi ile mi alaklı?

@erengore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…