Rehber ThrottleStop ile Undervolt ve CPU Tuning

Tam performans alamayacaksam sıcaklığın bir anlamı yok bana göre.
Oradaki PL1'e işte. Isı düşmez. Performans artar, ısınma da artar.

Sizce şu ayarlar iyi mi? İşlemcim i5-10400F

CPU Core -100
CPU Cache -180
Intel GPU ve İGPU Unslice -40
System Agent'a dokunmadım. CPU Core'u -120 yaptığımda ve test yaptığımda 4 Errors diyordu yapmadım o yüzden. Bu ayarlar iyi mi?

Her işlemcinin silikon kalitesi farklı olduğu için voltaj değerleri değişebilir, eğer stress testlerinde ve oyunlarda crash yemiyorsa ve stabilse sıkıntı yoktur.

Her işlemcinin silikon kalitesi farklı olduğu için voltaj değerleri değişebilir, eğer stress testlerinde ve oyunlarda crash yemiyorsa ve stabilse sıkıntı yoktur.

Az önce Prime95 üzerinden 30 saniye test yaptım. İşlemci 85 derece olunca kapattım. Herhangi bir crash yok. Ama işlemcinin çok ısındığını düşünüyorum. Stok fan ile bir yere kadar sonuçta.

Konuşmuştuk. Maalesef kilitli senin sistemin.

Hocam yok mu bir yolu ya F15 kullanıyorum ASUS cihaza tek bakır koymuş diye yanıyor sistem 99 derece gördüm kaç kez en azından 3.5 GHz gibi bir şey yapılabiliyor mu?

Hocam elinize sağlık çok iyi bir rehber olmuş. Bir sorum olacaktı. Hata yapıp elime yüzüme bulaştırmaktan korktuğum için soruyorum, bu işlemleri i5 12450h işlemciye sahip monster laptopa yapabilir miyim?

Hocam elinize sağlık çok iyi bir rehber olmuş. Bir sorum olacaktı. Hata yapıp elime yüzüme bulaştırmaktan korktuğum için soruyorum, bu işlemleri i5 12450h işlemciye sahip monster laptopa yapabilir miyim?
Yapamazsınız. Onların kilidi açılmıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…