THY Uçağı Kuş Sürüsüne Çarptı

İstanbul Havalimanı inişi sırasında kuş sürüsüne çarpan B777-300ER tipi THY uçağı sol kanadında hasar meydana geldi. Teknik ekip inceleme yaptıktan sonra İstanbul-Toronto seferinden çekilmesine karar verildi.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

Geçen ay yine THY uçağı kuş sürüsüne çarparak acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Bu da demek oluyor ki böyle olaylar daha çok görme ihtimalimiz var. Havalimanın bulunduğu alan kuş göç yolu üzerinde olması en büyük sıkıntılardan biri. İlkbahar ve sonbahar dönemlerinde kuş göçü daha fazla artacağı için kaza risklerin daha fazla artacağı söyleniyor.

Kaynaklar:

Son düzenleme:
Bu kuşlar Avrupa ile Afrika arasında üreme/konaklama rotası çiziyor. Bu rotayı çizerken de İstanbul'dan geçiyorlar. Yani anlayacağın, bu kuşlar bizim ülkenin kuşu değil. Muhtemelen ülkemizin havacılık sektörünü baltalamaya çalışan ajan juşlar. Çünkü bizim ülkenin kuşlarını nerede görsem tanırım.
FEDÖCÜ kuşların işi bunlar hep, dış mihraklar.

Kuşlar mı lanet? Yoksa kuşların rotasına uçakları çıkaranlar mı lanet? Bence bir düşün sen bunu.
Siz oraya gidene kadar kuşlar gayet rahattı 🤣 Şaka bir yana, o uçak o hale gelene kadar kaç tane kuş öldü.🙁 Kontrplak gibi parçalanmış uçak, kanatlar hangi malzemelerden yapılıyor?
Umurumda mi? Benim isim mi? Ben mi yaptım mühendisliğini? Git bunu gerekli yerlere soyle, burada söyleyene kadar... O parçalanmış denen uçağı, bir sonraki sefere, yolcuların en iyi şekilde emliyetli ucus gecirmesi için hazırlamaya çalışan bir ekip var. Merak eden varsa tamiri, ucagin fabrika çıkışından sağlam olacak. Çünkü standart budur.

@Jira bu uçakla ilgilenmesen de tüm ekibe kolay gelsin demek lazım, şu uçağın haline bakınca anlıyorum işinizin zorluğunu.
Sağ ol dostum :) Arkaplanda her şey kolay gözüküyor ama insanlar A'dan, B'ye en iyi şekilde uçuş yapması için emek veren çok kişi var. Sadece teknik kisin değil. Hakkımız verilmiyor, ora ayrı :) Bu isin sorumlulugu bile çoğu kişinin boyunu aşar.

Umurumda mi? Benim isim mi? Ben mi yaptım mühendisliğini? Git bunu gerekli yerlere soyle, burada söyleyene kadar...

Bu kadar agresif olmana gerek yoktu. Siz şakayla ''Lanet Kuşlar'' yazmışsınız, ben de buna istinaden cevap verdim. Kendi düşüncemi aktardım sadece. Üstelik bunları yazarken herhangi bir art niyetim yoktu. Ayrıca, istediğim foruma istediğim zaman yazabilme hakkına sahibim. (Kurallar dahilinde)
Tabi bunları zaten biliyorsunuzdur eski bir mod olarak. 🙂

O parçalanmış denen uçağı, bir sonraki sefere, yolcuların en iyi şekilde emliyetli ucus gecirmesi için hazırlamaya çalışan bir ekip var.

Bundan hiç şüphem yok, tüm ekibe kolay gelsin. Bu kazalar iki taraf için de üzücü, umarım bir daha yaşanmaz.

Merak eden varsa tamiri, ucagin fabrika çıkışından sağlam olacak. Çünkü standart budur.

Sizi bilgili bir kişi olarak gördüğüm için sormuştum zaten, sorun değil.

Bu kadar agresif olmana gerek yoktu. Siz şakayla ''Lanet Kuşlar'' yazmışsınız, ben de buna istinaden cevap verdim. Kendi düşüncemi aktardım sadece. Üstelik bunları yazarken herhangi bir art niyetim yoktu. Ayrıca, istediğim foruma istediğim zaman yazabilme hakkına sahibim. (Kurallar dahilinde)
Tabi bunları zaten biliyorsunuzdur eski bir mod olarak. 🙂

Bundan hiç şüphem yok, tüm ekibe kolay gelsin. Bu kazalar iki taraf için de üzücü, umarım bir daha yaşanmaz.

Sizi bilgili bir kişi olarak gördüğüm için sormuştum zaten, sorun değil.
Ters tarafına denk gelmiştir 🙃

Ters tarafına denk gelmiştir 🙃

Tersini düzünü bilemem. 🤣 Eleştirilmek istemeyen konu açmasın ve ya forum'a mesaj atmasın.
Dalga geçmek, kötü amaçlı bir şey söylemek ve ya onu suçlamak gibi bir amacım olmadı.
Kuşların herhangi bir hatası olmadığını belirttim ve bilgi amaçlı soru sordum.
Başka bir şey söylemeye gerek var mı? 🙂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı