Tiguan vs C5 Aircross

Kesinlikle C5 Aircross fiyatına göre daha çok şey sunuyor. İç hacmi çok fazla motor olarakda hem performanslı hem de tutumlu. Özellik olarak günümüzün tüm teknolojileri mevcut. Özellikle aile kullanımı için düşünüyorsanız C5 daha iyi bir seçenek bence.

Bu ülkede Peugeot Citroën vb. Fransız arabalarına bir düşmanlık var. Her zaman bu ülkede 'Üstüne biraz daha koyar Volkswagen alırım. Diye bir gelenekselleşmiş tutku var.

1.5 yıl önce ben Tiguan tercih ettim o sınıftaki arabalar içinden, C5 Aircross'u da kullanıp karar vermiştim.

C5 Aircross'un süspansiyon konforu ciddi anlamda o sınıfın en iyisi olabilir, iç mekan ve bagaj genişliği de çok iyi. Arka koltuklarda 33-33-33 dizilimi 5 kişi seyahat eden aileler için güzel ama kötü tarafları da var bu aracın. Yol tutuş kötü, önden kayma eğilimi çok çabuk başlıyor. İç mekan kalitesi ve materyal seçimleri daha başarısız, ayrıca trim sesi de geliyordu kullandığım araçta. Aynı zamanda yalıtım konusunda da pek iyi değildi C5 Aircross. Kısacası iyi tarafları gerçekten çok iyi ama kötü tarafları da az değil. Fiyat avantajı var bir de, zaten aradaki farka değer mi değmez mi "kendimce" en son bir şey söylerim.

Tiguan "bir bütün" olarak ortalamada daha iyi bir araba. İç mekan ve bagaj Tiguan'da da geniş, arka bölüm olmasa da ön kısımda malzeme kalitesi daha iyi, ön konsolda trim sesi sorunu yok, özellikle yol yalıtımı çok çok iyi. Yol tutuş konusunda o sınıfın en iyilerinden, konfor konusunda da C5 Aircross'a çok yakın durumda yani konfordan asla şikayet etmezsin. Kısacası Tiguan'ın kötü olduğu alan "tasarım" dışında bence yok, yol tutuş gibi veriler de zaten mekanik veriler. Bariz daha iyi C5 Aircross'a göre.

Sözün özü Tiguan biraz daha iyi bir araba "ama" C5 Aircross'un da konfor ve genişlik gibi konulardaki olduğu durumu düşününce "aile" kullanımı için donanımlı bir Tiguan'a o aradaki farkı ödemeye gerek var mı? Aslında bana göre o fark cepte kalsa daha iyi olur, C5 Aircross da aile kullanımında sizleri çok memnun eder çünkü zaten fazla yol tutuşa ihtiyaç duyacak şekilde kullanmazsınız. Yol yalıtımı bozuk yollarda biraz üzer sadece ama fiyat farkı da olduğu için tercih edilebilir bir araba. 5-10 bin kilometre sonraki trim sesleri konusunda da biraz üzebilir.

Fazla uzattım, aradaki fiyat farkı sizin için önemli değilse ve biraz daha iyi bir araba almak istiyorsanız Tiguan alınır. Aradaki fiyat farkına değmez, aile kullanımı için özellikle konfor ve iç mekan açısından C5 Aircross tercih ederiz diyorsanız C5 Aircross alınıp kalan para cebe konulur.

Son düzenleme:
Tiguan az opsiyon var ama hızlı güzel sportif pişman etmez

C5 Aircross Baya opsiyon var ama oda hızlı

Ben Tiguan Öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı