Tıkladığım linkten açılan beyaz sayfadan virüs bulaşmış mıdır?

Teşekkür ederim herkese. Bazı yerlerde okuduğuma göre IP adresimi bilen biri her şeyi yapabilirmiş. Bilgisayarıma bağlanabilir, Dosyalarımı çalabilir, Virüs atabilir, Hesap çalabilir diyordu. Ben de bunun IP logger olduğu düşünüp biraz korktum.

Öyle olsa bu forumdaki art niyetli bir moderatör herkesin bilgisayarına bağlanıp kredi kartı bilgilerini vs. çalabilirdi.

Çok üst düzey bilgiye sahip bir grup vs. değilse yapabileceği en büyük şey yaşadığın yeri görmek olur.

Eki Görüntüle 951256
Sitenin kodlarına baktığımda bunlar var. Anlayan varmı bundan?
Direk kodu vereyim:
Sadece tracker var, linke tıklayıp tıklamadığını kontrol ediyor; hepsi bu.
Bir şey indirmediğiniz sürece bulaşamaz.
Yanlış bilgi, bir şey indirilmeden de virüs bulaşabilir.
Teşekkür ederim herkese. Bazı yerlerde okuduğuma göre IP adresimi bilen biri her şeyi yapabilirmiş. Bilgisayarıma bağlanabilir, Dosyalarımı çalabilir, Virüs atabilir, Hesap çalabilir diyordu. Ben de bunun IP logger olduğu düşünüp biraz korktum.
IP adresin elinde olan bir kişi hiç bir şey yapamaz. Adresini de öğrenemez, en fazla yaşadığın şehri öğrenir. DDoS saldırısı yapıp internetini yavaşlatabilir. Modemi kapatıp açınca DDoS saldırısı da engellenir, IP adresin de değişir. Ha dosya çekebilir, virüs atabilir ancak bu olay sadece modeminde açık port var ise mümkün. Sen de gidip elinle port açmadıysan, hatta port ne demek bilmiyorsan açık port yoktur; merak etme.

Biraz için rahatlasın diye, IP adresim:

Screenshot_1.png

Sadece tracker var, linke tıklayıp tıklamadığını kontrol ediyor; hepsi bu.

Yanlış bilgi, bir şey indirilmeden de virüs bulaşabilir.

IP adresin elinde olan bir kişi hiç bir şey yapamaz. Adresini de öğrenemez, en fazla yaşadığın şehri öğrenir. DDoS saldırısı yapıp internetini yavaşlatabilir. Modemi kapatıp açınca DDoS saldırısı da engellenir, IP adresin de değişir. Ha dosya çekebilir, virüs atabilir ancak bu olay sadece modeminde açık port var ise mümkün. Sen de gidip elinle port açmadıysan, hatta port ne demek bilmiyorsan açık port yoktur; merak etme.

Biraz için rahatlasın diye, IP adresim:

Eki Görüntüle 951288
1617217585359.png

Port yok değil mi hocam? Yanlış yere mi bakıyorum yoksa?

Geri
Yukarı