Tıklayınca kopyalama işlevi yapma

Batuhank

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi günler. Çalıştığım işte kısıtlı bilgisayarlar kullanıyoruz. Sık sık kullandığım metinleri Chrome üzerinden yerimi olarak ekleyip tek tıkla kopyalayabilmek istiyorum. Bunun için de Chrome'un tanıyacağı, link olarak çalışacak bir koda ihtiyacım var. Yani örnek veriyorum, bir kod uyduracak olursam, JavaScript://copytext"işleminiz tamamlanmıştır" böyle bir link olması ve benim bunu Chrome'un yer imlerine eklemem gerekli. Metin belgesi dahil olmak üzere hiçbir dosyayı açmam mümkün değil kısıtlı olduğu için. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar iyi günler. Çalıştığım işte kısıtlı bilgisayarlar kullanıyoruz. Sık sık kullandığım metinleri Chrome üzerinden yerimi olarak ekleyip tek tıkla kopyalayabilmek istiyorum. Bunun için de Chrome'un tanıyacağı, link olarak çalışacak bir koda ihtiyacım var. Yani örnek veriyorum, bir kod uyduracak olursam, JavaScript://copytext"işleminiz tamamlanmıştır" böyle bir link olması ve benim bunu Chrome'un yer imlerine eklemem gerekli. Metin belgesi dahil olmak üzere hiçbir dosyayı açmam mümkün değil kısıtlı olduğu için. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Kullandığınız bilgisayar domain yapısındaysa her bir işlemde yönetici şifresi ister. IT'niz ile görüşmeniz daha iyi olur.

Sonuçta Windows üzerinden bir değişiklik yapılacak bu durumda. Windows üzerinde yapılan değişikliklerde yöneticisi şifresi ister.
Hayır niye istesin yer imi ekleyeceğim sadece chrome'a. Örneğin (sallıyorum) javascript://copy'bu metni kopyala' bunun bir link olduğunu farzet ve bunu sadece google chrome'un bookmarklarına, yer imlerine ekleyeceğim

Clipboard management i yapan extension vardir kesin bir suru, onlari kullanabilirsin. Yoksa da kendin yapabilirsin dev tools ile, JS ile clipboard API a erisip.

Yeni konular

Geri
Yukarı