Tilgin Modem Dışında Superonline Bağlantısı

xFriendly

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, bir süredir modemimin antenin ve kendisinde gerek yetersiz güç sinyali gerekse sürekli açılıp kapanması açısından çok sorunlar yaşadım anten de biraz boşa dönüp böyle tam bağlı değilmiş gibi bir durum söz konusuydu. İnternetim Superonline kendilerinin verdiği Tilgin marka modemi sinirimden kırdım. Sebebi Superonline müşteri hizmetlerindeki arkadaşların modem 6 kere kapanana kadar 1 gün içerisinde onlar için sorun demek değilmiş. Ben yayın yapan birisiyim ne zaman da yayın yapacak olsam ha bire modem kapanıp duruyor sinir oluyorum.

Modem kapanma sayım 6'yı bulmadığı için onlar için sorun teşkil etmiyormuş. Kısa keseyim bende sinirden modemi kırdım ve kendime bir adet modem aldım. Modemi alırken Turkcell Superonline modem olmasına özen gösterdim dedim bunların bir bildiği vardır yada alt yapısında IP adresinde onda bunda bir şeylerle oynamışlardır önüne gelen her modemle bu iş yapılmaz diye düşünerek dün akşam 2. el bir modem aldım ancak modemin üzerinde Turkcell Superonline yazıyor. Ancak internet erişimi sağlayamıyorum müşteri hizmetlerini aradım 47 dakikalık bir görüşmenin ardından 5 farkı kişiyle konuştum her birisine derdimi tek tek başa ala ala anlattım.

Onların bana anlatmak istedikleri özetle "Tilgin marka bir modem dışında kullandığınız modemle iletişim sağlayamıyorum sizin ekranınızı görüntüleyemiyorum dilerseniz arıza kaydı oluşturalım size modemi bizim temin etmemiz gerekiyor bizim dışımızda aldığınız modemler işe yaramaz seri numaraları uyuşmadığından internet erişimi sağlayamazsınız diyor." Zorla bana modem satacaklar modem fiyatlarını da aşağı yukarı 200 ile 300 arasında değiştiğini tam fiyat veremediklerini bunun yanında ek ücretlerin oluşabileceğini söylüyorlar. Ben bu aldığım modemi ne olursa olsun asla ama asla kullanamaz mıyım? İlle zorla Superonline'nın bu kurnaz ağına düşmek zorunda mıyım?

Vatan Computer de orada burada satılan modemler nedir, kimin için satılıyor, kim alıyor? Yani Superonline firmasına o parayı yedirmek istemiyorum ki şu sıralar hem maddi durumum çok kötü hem aldığım modemi kullanmak istiyorum ona da para verdim az da olsa hemde Turkcell'in bu yaptığı kurnazlığa düşmek istemiyorum.

Eski modem Marka modelim: Tilgin HG1311C Yeni aldığım Turkcell Superonline modem: Huawei HG255s

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı