Tilgin router yerine Dark Rangemax WRT1200 Bağlama

Nameless44

Kilopat
Daha fazla  
Şu an TTnet Fiber bağlantıda Tılgın router kullanıyorum. Ancak kablosuz bağlantıda hız kaybı, ping yüksekliği gibi sorunlar yüzünden değiştirmek istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarıyla wan portu olan herhangi bir cihazı Tılgın routerı bridge moduna alıp bağlayabiliyormuşuz. Ben alttaki cihazı beğendim F/P olarak gayet hoş bir ürün.
Şimdi sorularıma geleyim. İlk olarak Tılgın routerı komple aradan çıkarıp yerine başka bir cihaz bağlayamaz mıyız? İkinci olarak bridge moda alıp bağlayacaksak nasıl yapıcağız detaylı anlatabilecek birisi var mı?
Alttaki cihaz işimi görür mü ? Beklentim 100mbps olan hızı 80-90mbps olarak wifi üzerinden kullanabilmek şu anki cihazdan kablolu 94mbps kablosuz 30mbps bile göremiyorum. Bu cihazı bağlarsam görebilir miyim ? Hız kaybı ne seviyede olur ?

Dark wrt 1200 router, accès point repeater.
Dark RangeMAX WRT1200 802.11AC 1200Mbit Çift Bant Kablosuz, 4x Antenli, 4Port Gigabit Yönlendirici (Router)

Şuan aynı durumdan ben dertliyim eğer bu yolda başarılı olduysanız bana anlatabilirmisiniz hangi cihaz gerekli ve ne şekilde kurmam gerektiğini? Verim alabildinizmi?

Şuan aynı durumdan ben dertliyim eğer bu yolda başarılı olduysanız bana anlatabilirmisiniz hangi cihaz gerekli ve ne şekilde kurmam gerektiğini? Verim alabildinizmi?
Ben ethernet portuyla Dark WRT 1200 taktım 802.11Ac ile bağlanan cihazlarda performans artışı oldu. ama 802.11N bandında tilgindan farksız genelde N bandında tilgin kullanmaya devam ediyorum şuan 3 wifi bağlantısı var. tilgin dark-n, dark-ac şeklinde uzaktaki tilginin hız kayıplı çektiği odada darkın kaybı az. Tilgini aradan çıkaramadım. Ama artık wifi kesintisi yaşamıyorum. Tavsiyem Ac destekli herhangi bir router almanız yönünde Xiaomi olabilir. Ne kadar üst cihaz kullanırsanız o kadar performans alırsınız. Yakında 100mbps tarifeye geçicem bu cihazla rahatlıkla wifi üzerinden 80-90mbps alabiliyorum. Tilginds 35mbpsi geçmezken. Şuan buluğum en ucuz ac router bu ama ben outlet indirimiyle 150tl ye almıştım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı