Tıraş makinesi telefon şarj adaptorü ile şarj edilir mi?

Harasiva

Centipat
Daha fazla  
Selamlar herkese, Aprilla markalı yeni bir şarj makinesi almıştım ve şarjı bitmek üzere olduğundan dolayı şarja takacağım ama bir şey dikktatimi çekti. Şarj kablosunun bir ucu USB şeklinde resimde gördüğünüz gibi. USB ucu için uygun olan bir şarj adaptorü var ve o da uygun mudur bilmiyorum çünkü tıraş makinesinin arkasında Power:1.2v yazıyor. Ama bu değer tel şarj adaptoründe farklı. Şimdi ben bu tıraş makinesini tel şarj adaptoründe şarj etsem gerekli olan voltajı mı alır(1.2v) yoksa fazla voltaj alıp zarar görebilir mi? Teşekkürler(ilk defa burayı kullanıyorum hata yaptıysam affola)

Dosya Ekleri

• Traş makinesi şarj kablosu.jpeg
    Traş makinesi şarj kablosu.jpeg
    140,4 KB · Görüntüleme: 122
  • Şarj adaptorü.jpeg
    Şarj adaptorü.jpeg
    89,1 KB · Görüntüleme: 158
  • Traş makinesi.jpeg
    Traş makinesi.jpeg
    101,7 KB · Görüntüleme: 202
Kendi orijinal şarj adaptörü kaç volt veriyor? İçinde lityum pil değil nikel pil var o yüzden 1.2 volt diyor. Telefonlar ise lityum yani 3.7 volt ile çalışır. Büyük ihtimalle BMS devresi veya dc-dc dönüştürücü yoksa aşırı şarj etmekten batarya ömrünü hemen yitirir.
Kısaca hem orijinal şarj adaptörüne hem de makinanın batarya şarj devresine bakmadan net bir şey söylenmez.

Kendi orijinal şarj adaptörü kaç volt veriyor? İçinde lityum pil değil nikel pil var o yüzden 1.2 volt diyor. Telefonlar ise lityum yani 3.7 volt ile çalışır. Büyük ihtimalle BMS devresi veya dc-dc dönüştürücü yoksa aşırı şarj etmekten batarya ömrünü hemen yitirir.
Kısaca hem orijinal şarj adaptörüne hem de makinanın batarya şarj devresine bakmadan net bir şey söylenmez.
Hocam orijinal direkt bu kutuyu açtığımda bu çıkmıştı

Geri
Yukarı